Обласна влада на Донеччині за час Євромайдану так і не стала особливо гучним ньюзмейкером – не було відвертої агресії у бік мітингувальників та закликів до федералізму. І, хоч мітинги з радикальними лозунгами відбуваються у Донецьку з мовчазної згоди влади, в офіційних заявах чиновники поводяться стримано. Місцеві районні ради, які підписали звернення до Януковича щодо федералізації країни, після перевірки обласної прокуратури від ідеї відмовились.
Серед причин такої стриманості політолог Олександр Клюжев відзначає кілька головних факторів. Це загальна пасивність мешканців регіону щодо ситуації в країні, конфлікт поколінь у самій партії та відсутність конкретних пропозицій. Про це він розповів у коментарі Радіо Свобода.
Так звані «старі донецькі» всі більше відтісняються від реальних процесів. Вони затаїли певну образу і не хочуть зараз публічно брати на себе зайвеОлександр Клюжев
Про те, що федералізація країни не в планах політичної верхівки Донеччини, свідчить і той факт, що районним радам не дозволили відправити звернення до Януковича з такою пропозицією. Після втручання у справи прокуратури області (прокуратура Харківщини не висувала своїх оцінок щодо заяв місцевих очільників), сепаратистських настроїв чиновники не висловлювали.
«Якщо Януковичу доведеться втрачати владу, він побіжить сюди»
Місцевий журналіст і блогер, який займається розслідуваннями щодо політичного та соціального життя регіону, Денис Казанський розповів Радіо Свобода, що регіональна верхівка планує схеми відступу.
«
Розмови про федерацію – це просто окозамилювання. Донбас же, насправді, дотаційний регіонДенис Казанський
Федералізація, по-перше, не вирішить серйозних питань, вона ж не вирішить питання корупції, не вирішить питання дефіциту бюджету. Я думаю, що ці розмови про федерацію – це просто окозамилювання. Донбас же, насправді, дотаційний регіон», – констатує Денис Казанський.
Журналіст наголосив, що федерація не вигідна в першу чергу донецьким, адже це означатиме втрату влади у, наприклад, західних областях. Саме тому, на його думку, і місцева влада, і олігархи вирішили зайняти вичікувальну позицію.