У Берліні повідомили, що напередодні зустрічі з Анґелою Меркель лідер партії УДАР Віталій Кличко наголосив німецьким журналістам, що він бажає, щоб «Німеччина відігравала провідну роль при розв’язанні української кризи».
«Ми потребуємо негайно великої кількості незалежних спостерігачів в Україні», – заявив Кличко.
Лідер парламентської фракції партії «Батьківщина» Арсеній Яценюк сказав під час прес-конференції після зустрічі з Анґелою Меркель, що опозиція сподівається на допомогу європейських країн при формуванні проєвропейського уряду в Україні.
«Ми налаштовані мати справжній уряд в Україні – не корумпований, а демократичний, проєвропейський. І цей уряд міг би отримати підтримку він наших європейських і західних партнерів та зміцнити наші фінансові позиції», – зазначив Яценюк.
Цього ж дня, під час зустрічі в Берліні німецького президента Йоахіма Ґаука зі спеціальним посланцем Європарламенту в Україні Александром Квасневським, йшла мова про можливість міжнародного посередницького круглого столу між сторонами конфлікту в Україні.
«Дивує, що це Німеччина вдається до інтенсивних кроків щодо України, а не ЄС» – Умланд
Тиждень розпочався фактично з інтенсивного дипломатичного наступу на українську кризу з боку керівництва Німеччини. Що б це могло означати?
Говорячи у Берліні про нинішні переговори Меркель із українськими опозиціонерами, Андреас Умланд, який працює радником у Верховній Раді України, сказав Радіо Свобода: «Можливо, це слід розглядати під кутом зору нещодавнього візиту міністра закордонних справ Штайнмаєра до Москви і, очевидно, йдуть якісь переговори та дипломатія довкола цього всього. Я так розумію, що, можливо, мова йде не лише про внутрішньоукраїнську кризу, а й про конфлікт між Україною і Росією. Я скоріше з цим пов’язую якусь роль цих переговорів, можливо, для Німеччини. А Кличко хоче провідної ролі Німеччини тут, бо у нього є добрі зв’язки в Німеччині і для нього це все рідне. Можливо, його позиція з цим пов’язана. Правда, мене трохи дивує, що Німеччина вдається до інтенсивних кроків щодо України, а не ЄС. Але можливо, це пов’язано якраз із тим, що є якийсь особливий зв’язок між Німеччиною і Росією. Можливо, у зв’язку з цим логічним було б посередництво Німеччини в Україні. Хоча трохи дивує, що якраз Німеччина зараз відіграє таку роль, скоріше, тут мав би бути більш активним Європейський союз. Можливо, це також пов’язано з тим, що ЄС чітко зайняв позицію на користь Євромайдану, а новий німецький уряд ще не позиціонував тут себе досить чітко».
Також відомо, що пізніше, цього тижня, має відбутися зустріч між ЄС та Росією, де обговорюватимуть кризу в Україні.