Представник суду сказав Радіо Свобода, що лише отримавши офіційне звернення від України, судова прокуратура вирішуватиме, чи розпочинати слідство.
Також у суді наголошують, що беруть до розгляду обвинувачення про факт злочинів, а імена підозрюваних визначатимуть самостійно.
Британське телебачення у вівторок повідомило, що у Києві працюють британські фахівці, які обстежують сліди від куль на стовбурах дерев і визначають траєкторії куль, а також види зброї, що була застосована на Майдані.
У відеорепортажі Британської телерадіомовної корпорації обличчя тих людей не показували, посилаючись на політичну чутливість справи, яку вони роблять.
Їх названо британськими слідчими або ж судовими експертами, які збирають дані, що можуть бути і матеріалами для слідства, і доказами для можливих судових процесів.
Київ просить Гаагу
Верховна Рада вважає, що розглядати звинувачення про убивство близько 100 людей на Майдані має Міжнародний кримінальний суд у Гаазі.
324 депутати проголосували у вівторок за відповідне рішення.
Речник суду Фаді Ель Абдалла сказав Радіо Свобода, що у Гаазі станом на вечір вівторка ще не отримували українського звернення і не вдавалися до жодних слідчих кроків.
«Зараз суд не має юрисдикції у цій справі, тому жодного розслідування ми не починали. Але якщо прокурор Міжнародного кримінального суду вирішить відкрити слідство, то зможе використовувати усю інформацію, яку матиме у своєму розпорядженні. Прокурор може подавати запит на сприяння до українських органів, або співпрацювати з будь-якими органами чи установами, які зможуть допомогти з розслідуванням. Проте, зрештою, про надійність доказів і те, чи подавати їх суддям, вирішуватиме сам прокурор», – зазначив Фаді Ель Абдалла.
Офіційно Україна не ратифікувала установчі документи Міжнародного суду, і в Гаазі не зобов’язані брати до уваги українське звернення.
Крім того, фахівці вказують, що Міжнародний кримінальний суд створений, щоб судити за звинуваченнями, які не можуть – чи не хочуть – розглядати у тих країнах, де злочини були скоєні.
Зараз прокуратура Міжнародного кримінального суду провадить розслідування у вісьмох африканських країнах, спустошених конфліктами. До початкового розгляду взяті також справи в Грузії, Афганістані та інших країнах.
Речник Міжнародного суду наголосив, що рішення стосовно українського звернення повністю залежить від прокурора в Гаазі і може бути схвалене лише після того, як Україна офіційно передасть суду юрисдикцію у цій справі.