Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 04:37

Люди на Сході перебувають в інформаційному вакуумі – видавець


10 тисяч газет «Культура і життя» отримають бійці АТО

Київ – Акцент на війні зробила державна газета «Культура і життя» у новому номері тижневика. Додаткові 10 тисяч примірників, які надрукували благодійники, уже відправили в зону АТО. Видавці кажуть: преса та мистецтво не дають бійцям забути про те, що вони є частиною українського суспільства. І закликають інші ЗМІ також видати додаткові наклади для силовиків. Адже інформація в зоні АТО затребувана не менше, ніж бронежилети.

«Війна і культура» – так звучить головна тема останнього номеру тижневика «Культура і життя». «Цього разу у нас 24 шпальти замість 16. Ми залишили усі звичні рубрики, але долучили розділ «Акцент на війні». Це матеріали очевидців – артистів, які підтримували бійців на передовій», – розповідає головний редактор газети Наталія Зінченко.

У новому номері є, наприклад, репортаж Ореста Лютого про виступ у зоні АТО, а також оголошення про те, які ще інструменти були б раді отримати бійці. Скрипку для снайпера нещодавно вже знайшли, тепер силовики просять електронні клавіші і валторну.

Олесь Журавчак, заступник міністра культури, каже: зараз музика та слово – це теж зброя, якої потребує Україна. До речі, Мінкульт вже кілька місяців підтримує вояків на сході. «Народна філармонія» – це перший проект, який ми підтримали разом з громадськістю. За останні три місяці він об’їздив понад 60 військових частин», – розповідає Журавчак.

До Дня незалежності обіцяють розпочати ще дві акції: хочуть передати бійцям пісенники, а також запустять «потяг культури», що подорожуватиме містами сходу.

«Їм потрібно відчувати зв’язок з культурою, щоб не забувати, навіщо вони там є»

Заступник міністра внутрішніх справ України Микола Величкович (інтерв’ю з яким теж, до речі є у новому номері «Культури і життя»), каже: для силовиків спілкування з працівниками культури важливе, адже не слід забувати, що військові є частиною українського суспільства.

«Зараз більшість чоловіків у армії мають вищу освіту. Їм потрібно відчувати зв’язок з культурою, щоб не забувати, навіщо вони там є. Окрім того, преса у зоні АТО потрібна не лише бійцям. Ця територія дуже довго була відірвана від правдивої інформації. Мирні громадяни лише зараз починають усвідомлювати, що трапилось», – вважає він.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Додатковий наклад «Культури і життя» для зони АТО безкоштовно видрукувало видавництво «Мега – прес». Його співвласник Олег Свірко разом із колегами збирає кошти на підтримку армії, а нещодавно повернувся зі сходу, куди возив гуманітарну допомогу – включно з пресою. «Там інформаційний вакуум, і ми маємо його заповнювати», – каже він.

Зараз видавці та МВС налагоджують шляхи постачання преси у зону АТО і закликають інші ЗМІ також зробити додаткові наклади для українських військових.

  • 16x9 Image

    Євгенія Олійник

    Кореспондент і карикатурист, працюю на Радіо Свобода з серпня 2011 року. Водночас здобуваю освіту в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG