Доступність посилання

ТОП новини

Спеціальна місія ОБСЄ пробуде в Україні щонайменше півроку – речник


Спостерігачі місії ОБСЄ під час обміну полоненими між українською армією та проросійськими бойовиками, 20 вересня

Спеціальна місія ОБСЄ, яка перебуває в Україні вже півроку і моніторить ситуація на Донбасі, пробуде там ще щонайменше півроку.

Про це в ефірі «ТСН.Тиждень» заявив речник спеціальної місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків.

За його словами, сьогодні в Україну мають доставити два із чотирьох безпілотників, які допомагатимуть представникам ОБСЄ ретельніше моніторити ситуацію на тій території Донбасу, де тривають активні бойові дії.

Саме ця місія, як домовились у Мінську 5 вересня, мала контролювати режим припинення вогню на Сході. А також разом з представниками України та Росії визначити межу між територіями, захопленими бойовиками, і рештою України.

Речник спеціальної місії прокоментував інформацію про те, що росіяни-представники ОБСЄ ніби зустрічаються в ресторанах із бойовиками та ведуть переговори. Речник послався на те, що це, мовляв, дезінформація, яка шириться через соціальні мережі. Проте пообіцяв, що ОБСЄ дослідить це питання, але наголосив, що ця організація не співпрацює з представниками незаконних збройних угруповань «ДНР» та «ЛНР», визнаних в Україні терористичними.

Раніше спостерігачі ОБСЄ в Україні визнали, що на початку вересня у Донецьку, який контролюють сепаратисти, в один з автомобілів місії були допущені сторонні люди в уніформі.

У відповідь на повідомлення ЗМІ про нібито перевезення в автомобілях місії бойовиків у прес-службі організації заявили, що «лише члени місії уповноважені використовувати автомобілі ОБСЄ».

На сайті Маріупольської міської ради повідомляється, що в Маріуполі в суботу, 4 жовтня, розпочала роботу міжнародна місія з делімітації кордонів буферної зони. До складу місії увійшли представники України, Росії та ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG