Доступність посилання

22 Січень 2018, Київ 00:45

Суми – У Сумах проходить акція, яка закликає йти на вибори, молоді активісти долучаються до спостереження за ходом голосування. Водночас деякі студенти кажуть, що не бачать в цьому сенсу і не вірять в те, що вибори – дієвий інструмент впливу.

У Сумах молодіжні громадські організації активно намагаються мотивувати співвітчизників прийти на вибори. Відтак проводять лекції та тренінги. А щоб достукатись до якомога більшої кількості виборців розповсюджують мотиваційні наліпки.

«Зберігай спокій та голосуй!», «Твій голос – твоя зброя» – такі та інші листівки можна побачити на вулицях Сум.

Навіщо?

Голова Сумського обласного комітету молодіжних організацій Наталка Лучанінова пояснює, що такі акції необхідні. Навіть враховуючи активізацію громадянської свідомості українців, не всі вірять у те, що вибори – запорука змін.

Якщо ми не підемо, не голосуватимемо, то знову ж таки воно все піде прахом просто
Наталка Лучанінова

«Ми просто підтверджуємо позицію людей, які були активні і до цього, і намагаємося пробудити в людях, які навіть активізувалися, але не вірять в те, що вибори можуть щось змінити, дати їм можливість зрозуміти, що вони можуть. І зараз насправді це важливий інструмент. Бо якщо ми не підемо, не голосуватимемо, то знову ж таки воно все піде прахом просто», – зазначає Наталка Лучанінова.

Такі слова частково підтверджують студенти Кирило та Дмитро. Кажуть, що вибори в Україні не впливають ні на що. І що потрібні вони лише політикам, а тому не мають ніякого значення.

«В країні таке твориться, що одні вибори нічого не вирішують зараз. Просто, кого б туди не посадити, все одно буде одне й те саме, із року в рік. Немає сенсу. Кожного разу, коли проходять вибори, все залишається так, як і було, нічого не змінюється в Україні. Жодного разу не змінилось. В основному всі стільки обіцяють, а насправді нічого не відбувається, такого глобального. Тому вважаю, що вибори це «таке», не дуже потрібна річ. Вона потрібна, але в нашій країні це несуттєво», – вважають студенти Кирило та Дмитро.

«Не пішов на вибори? – не плач тоді…»

Всі, хто вважає свій голос неважливим – помиляються, впевнена студентський декан та спостерігач Громадської мережі «Опора» Оксана Опарій. А молоді як рушійній силі в державі варто не лише голосувати, а й брати активну участь у спостереженні за кампанією, виборюючи таким чином справедливість.

Оманлива думка, типу: «мій голос нічого не значить». Тут боротьба за кожен бюлетень
Оксана Опарій

«Оманлива думка, типу: «мій голос нічого не значить» або «ну що мій один голос». Кожен голос рахує, який відсоток, і тут боротьба за кожен відсоток, за кожен бюлетень. І ти такий: «а я не пішов на вибори», а твій голос був би важливий, а так там якийсь упир буде сидіть та і все, і не плач тоді... Саме це багато студентів, молоді не розуміє, що їхній голос дійсно важливий», – говорить Оксана Опарій.

За інформацією соціологічної служби Центру Разумкова, у 2004 році 71% молодих людей взяли участь у виборах. Водночас на останніх президентських виборах 2014 року рівень активності молоді знизився до 44%.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG