Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії: українські журналісти «забули про професійну етику»


У Міністерстві закордонних справ Росії занепокоєні забороною на в’їзд в Україну російським журналістам. Про це йдеться у заяві російського МСЗ, опублікованій у п’ятницю, 28 листопада.

«Заборони на в’їзд до України російським журналістам вже обчислюються десятками випадків. Виношуються плани повної заборони російських телеканалів в Україні. Влада продовжує нагнітати атмосферу страху, «виявляючи і запобігаючи» поширення неу»вгодних уряду видань. Риторика навколо цієї теми вкрай небезпечна. Вона сприяє розпалюванню нетерпимості до інакодумців, що суперечить взятим Україною міжнародним зобов’язанням в галузі прав людини», – мовиться у заяві.

У російському МЗС звинуватили також українських журналістів у тому, що вони «забули про професійну етику».

«Не дивно, що у такій обстановці продовжуються акти фізичного насильства щодо журналістів, таких як нещодавній напад на кореспондентку LifeNews Євгенію Змановську. Цей випадок підтверджує, що неприйняття альтернативних точок зору проникло і у саме журналістське середовище України, в якому, схоже, забули про професійну етику, проявляючи нетерпимість до колег з Росії», – твердять у російському дипломатичному відомстві.

МЗС Росії закликало ОБСЄ та Раду Європи дати «принципову оцінку систематичним випадкам порушень прав журналістів в Україні».

27 листопада Служба безпеки України заборонила в’їзд в Україну 83 російським журналістам. СБУ трактує їхню діяльність, а також ЗМІ, які вони представляють, як сприяння терористичній діяльності.

Радник голови СБУ Маркіян Лубківський назвав медіа, представникам яких заборонено в’їзд до України.

Це телеканали «LifeNews», RT, «Первый канал», телерадіокомпанія «Россия», «Россия 24»,ТРК «Вести», «Россия-2», ВГТРК «Россия-1», радіостанція «Эхо Москвы», «Маяк», «Вести FM», «Русь православная», інтернет-видання «Русский Обозреватель», «НТВ», «Красная звезда», «Петербург 5», «РЕН ТВ», «РТР – Планета», «Комсомольская правда», «Комсомольська правда. Крым», журнал «Однако», «Центр політичної кон’юнктури Росії», численні PR-агентства та багато інших.

26 листопада кореспондентка російського телеканалу LifeNews Євгенія Змановська в ефірі свого каналу заявила, що у Києві її побили українські журналісти. Щоправда, вона не назвала ні прізвищ, як вона стверджує, українських журналістів, які її побили, ні ЗМІ, які вони представляють.

Українські журналісти, які були на місці події спростовують заяви Змановської. На відео, відзнятому телеканалом «24», видно, що у російську журналістку і справді кинули яйцем і пирснули їй спреєм в обличчя, але це робили не журналісти, які, навпаки, дали їй серветку і вивели з юрби.

Київська міліція відкрила кримінальне провадження, щоб розслідувати деталі цього випадку.

Україна заборонила мовлення 14 російських каналів, звинувативши їх у поширенні пропаганди війни, серед них і LifeNews.

XS
SM
MD
LG