Доступність посилання

ТОП новини

Стан Савченко задовільний – українські лікарі


Надія Савченко

Український штурман Надія Савченко упродовж виходу з голодування має бути під наглядом медиків, заявила головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України, гастроентеролог Наталія Харченко після огляду Савченко.

«Увесь час виходу з голодування, а це стільки ж, скільки тривало саме голодування, Надія повинна бути у лікарні під наглядом медиків», – цитує Наталію Харченко прес-служба «Батьківщини».

«У СІЗО, де утримується Надія, ми були п’ять годин. На момент огляду стан у неї був задовільний. Вона дуже мужньо тримається», – додала Харченко.

За її словами, українські лікарі надали всі рекомендації з приводу правильного виходу з голодування Надії Савченко російським колегам.

Серед українських лікарів, які сьогодні оглядали Савченко, був заступник головного лікаря з медичних питань лікарні «Феофанія», лікар анестезіолог-реаніматолог Андрій Строкань та завідувач кафедри неврології Національного медичного університету імені Богомольця Лариса Соколова.

Сьогодні, 14 березня, українським лікарям вдалося потрапити до полоненої Надії Савченко.

13 березня українських лікарів не пустили до українського штурмана. За словарми Марка Фейгіна, сестра Савченко разом з медиками і консулом України понад сім годин просиділи під вікнами СІЗО, очікуючи допуску до народного депутата України, яку утримують у російські в’язниці.

Захист Савченко оголосив про плани звернутися зі скаргою до російської Генпрокуратури на дії Служби виконання покарань (ФСВП) щодо недопущення лікарів.

Надія Савченко перебуває в російському СІЗО від літа 2014 року. У грудні вона оголосила голодування на знак протесту проти затримання. 5 березня адвокати Савченко повідомили, що вона вирішила частково припинити голодування, яке тримала понад 80 днів.

Федеральна служба Росії з виконання покарань заявила, що Савченко погодилася вживати курячий бульйон. Наступного дня захисники народного депутата України Савченко заявили, що вона буде виходити з голодування збалансованою дієтою і відмовляється вживати бульйон.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі і незаконному перетині кордону. Українка всі звинувачення відкидає.

XS
SM
MD
LG