Доступність посилання

ТОП новини

Президент підписує зміни до закону про особливий порядок для частини Донбасу


(архівне фото)

Президент Петро Порошенко підписав зміни до закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Вони набудуть чинності з дня офіційного оприлюднення, повідомила прес-служба голови держави.

За цими змінами, головні статті закону вступлять у дію з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, обраними на позачергових виборах.

При цьому передбачений законом особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей буде реалізуватися виключно органами місцевого самоврядування, що будуть обрані на позачергових виборах, призначених і проведених відповідно до Конституції й законодавства України.

Виборчий процес, включно з підрахунком голосів і встановленням підсумків голосування і результатів виборів, має відбутися з обов’язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів із участю у спостереженні за виборами міжнародних безсторонніх спостерігачів.

Крім того, виборчий процес має відбутися з дотриманням гарантій вільного волевиявлення та таємного голосування громадян, виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути місця проживання в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Окремо наголошено на необхідності виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, бойовиків та найманців із території України, недопущенні їхнього незаконного втручання у виборчий процес, мовиться в повідомленні.

Такі зміни до закону Верховна Рада ухвалила у вівторок, 17 березня. Росія і підтримувані нею сепаратисти вже заявили, ніби ці зміни «суперечать мінським домовленостям».

XS
SM
MD
LG