Доступність посилання

ТОП новини

Гармонія подружнього життя: «Щастя в 4 руки»


Інформаційна кампанія «Щастя в 4 руки»
Інформаційна кампанія «Щастя в 4 руки»

«Гендерна рівність – домашні обов’язки порівну»

Київ – В Україні стартувала інформаційна кампанія під назвою «Щастя у 4 руки». Вона покликана показати українцям: вирішувати всі сімейні труднощі разом і розподіляти домашні справи між чоловіком і дружиною порівну – корисно і приємно. Адже зараз 61% шлюбів в Україні закінчуються розлученням, і багато з них викликані нерівномірним поділом обов’язків у сім’ї, кажуть соціологи.

Гармонія подружнього життя: «Щастя в 4 руки»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Ролики соціальної реклами «Щастя в 4 руки» будуть показувати на Першому суспільному та обласних телекомпаніях. А білборди та сітілайти побачать мешканці багатьох міст, зокрема і сходу України. Цікаво, що знімалися в них не моделі, а справжні сім’ї.

На сайті проекту можна почитати поради для сімейного щастя, пройти тест на гармонійність подружнього життя і навіть зареєструвати «обітницю щасливої пари».

Стандартне «церква, кухня, діти» як гендерна роль жінки знижує рівень її професійних здобутків і задоволення від життя. А сім’ї, побудовані за цими стереотипами, мають менше шансів бути успішними, кажуть соціальні психологи. В Україні 43% чоловіків вважають, що жінка має пожертвувати роботою, щоб приділяти більше уваги родині. Так само вважають 38% жінок.

У нашому суспільстві спочатку треба ще самій жінці довести, що вона має боротися за свої права
Сергій Устименко

«У нашому суспільстві спочатку треба ще самій жінці довести, що вона має боротися за свої права, що існують для цього механізми. Угода про асоціацію з ЄС навіть містить окремий розділ, що стосується недискримінації, забезпечення рівності жінок і чоловіків», – зазначає заступник міністра соціальної політики Сергій Устименко.

Інформаційна кампанія «Щастя в 4 руки»
Інформаційна кампанія «Щастя в 4 руки»

Розрив в оплаті праці, низька представленість жінок на керівних посадах, нерівномірний розподіл домашніх обов’язків у сім’ї – це проблеми гендерної нерівності. Виражається вона і в тому, як чоловіки і жінки проводять свій час, пояснює експерт з гендерних питань Михайло Корюкалов.

«На сон, дозвілля і спілкування – всі витрачають приблизно однаково. А от на домашні обов’язки європейські жінки виділяють практично вдвічі більше годин на день», – каже Корюкалов.

Інформаційна кампанія «Щастя в 4 руки»
Інформаційна кампанія «Щастя в 4 руки»

Саме через розбіжності у поглядах на сімейні ролі, нерозуміння того, що будь-яке завдання має вирішуватися спільно, виникає більшість сварок, які поступово руйнують шлюб. Насправді ж, ні жінки, ні чоловіки не мають обирати соціальну роль, яку їм нав’язує суспільство, каже представниця Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Есан.

Розподілити обов’язки й відповідальність на двох

Більша кількість чоловіків, які пишатимуться, що вони доглядають за малюком чи миють посуд. Адже це робить їх сильнішим – не лише в очах жінок, але й в очах всього суспільства
Нузхат Есан

«У Глобальному індексі гендерної рівності 2014 року Україна – на 56 місці зі 146 країн. Інформаційна кампанія покликана показати, що і легше, і приємніше виконувати домашні обов’язки не в 2, а в 4 руки. Чоловік і жінка розділяють відповідальність за шлюб, роботу і домашні обов’язки. А результатом цієї кампанії стане більша кількість чоловіків, які пишатимуться, що вони доглядають за малюком чи миють посуд. Адже це робить їх сильнішими не лише в очах жінок, але й в очах всього суспільства», – каже Нузхат Есан.

Інформаційна кампанія «Щастя в 4 руки»
Інформаційна кампанія «Щастя в 4 руки»

Інформаційна кампанія розроблена Фондом народонаселення ООН спільно з Міністерством соціальної політики України.

  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG