Доступність посилання

ТОП новини
12 квітня 2021, Київ 10:54

UkraineLab під гаслами: «Давай потужну енергію змін! Використовуй силу інновацій!»


Відкриття форуму (Фото:Тарас Ковальчук)

Берлін UkraineLab – форум передусім тих, хто прагне знайти партнерів для створення чи реалізації проектів в Україні або для неї, втілення новаторських ідей у галузі неформальної освіти, сфері соціальних інновацій і підприємництва, мистецтва, а також у роботі з біженцями та переселенцями, їхньої інтеграції у нові умови та суспільства. Цього разу він відбувся у столиці Німеччини і зібрав 200 учасників із 11 країн Європи.

​На думку координатора форуму «UkraineLab: поліфонія активізму та дослідження європейськості» Альони Каравай, такі зібрання найкраще сприяють створенню платформи для комунікації і розвитку мережі для європейців, які мають інтерес до України. Як сказала Каравай в інтерв’ю Радіо Свобода, йдеться про різноманіття активності та суспільства в українському і німецькому контекстах – з тим, щоб знайти універсальні підходи для вирішення схожих проблем.

«Тема різноманіття нині порушується і в Німеччині, і в ЄС дуже гостро: де його межі, чи є розмаїття частиною європейської ідентичності? Питання біженців у Німеччині та внутрішніх переселенців в Україні перетинаються, попри відмінності ситуацій. Як відповісти на ці виклики, як інтегрувати людей? – це завдання постає в обох країнах», – розмірковує координатор UkraineLab.

Інтерактивний музей історій активізму (Фото:Тарас Ковальчук)
Інтерактивний музей історій активізму (Фото:Тарас Ковальчук)

Як без насилля змінити систему

Програма здійснюється українською громадською організацією «Інша освіта», що працює у царині менеджменту якості неформальної освіти. Її партнер – німецька спілка MitOst e.V., котра розвиває різноманітну та відкриту мережу Центральної, Східної і Південної Європи. Вона, разом із сусідами, реалізує проекти зі сприяння розвитку культурного обміну та громадянської активності.

Учасники форуму зазначають, що чи не найбільшою його перевагою – є відверте спілкування, коли вони можуть обмінюватися досвідом, висловлювати власне бачення розв’язання проблем. А також те, як сказала Радіо Свобода координатор проекту спілки MitOst e.V. Аннеґрет Вульф, під час його роботи можна було ознайомитися з усіма українськими ініціативами Берліна у різних галузях підприємництва, освіти, науки та культури.

«Особливістю цього заходу і його неповторністю є те, що змогли зустрітися численна кількість людей із різних галузей знань і тематичних кіл: представники культури, політики, ЗМІ, також ті, хто працює із внутрішніми переселенцями, управлінці, люди з бізнесу і соціальних мереж. Нашою метою було створити для них місце зустрічі та обміну, що, як на мене, нам вдалося», – ділиться враженнями Аннегрет Вульф, координатор проекту.

Інтерактивний музей історій активізму (Фото:Тарас Ковальчук)
Інтерактивний музей історій активізму (Фото:Тарас Ковальчук)

Не менш важливими для таких зібрань є дискусії, як було цього разу – приміром, як перетворити потужну енергію змін у сталий активізм, і чи достатньо однієї людини, щоб у ненасильницький спосіб змінити систему, використовуючи силу інновацій.

На форумі відбулося також чимало інших цікавих подій: фортепіанний концерт українського композитора та піаніста Любомира Мельника, виступ інді-рок гурту з Києва «5 Vymir», ніч документального кіно, літературні читання за участі Софії Андрухович, Андрія Бондаря, Богдана Логвиненка, Володимира Рафієнка, дискусії, презентації, зустрічі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG