Доступність посилання

ТОП новини

UkraineLab під гаслами: «Давай потужну енергію змін! Використовуй силу інновацій!»


Відкриття форуму (Фото:Тарас Ковальчук)

Берлін UkraineLab – форум передусім тих, хто прагне знайти партнерів для створення чи реалізації проектів в Україні або для неї, втілення новаторських ідей у галузі неформальної освіти, сфері соціальних інновацій і підприємництва, мистецтва, а також у роботі з біженцями та переселенцями, їхньої інтеграції у нові умови та суспільства. Цього разу він відбувся у столиці Німеччини і зібрав 200 учасників із 11 країн Європи.

​На думку координатора форуму «UkraineLab: поліфонія активізму та дослідження європейськості» Альони Каравай, такі зібрання найкраще сприяють створенню платформи для комунікації і розвитку мережі для європейців, які мають інтерес до України. Як сказала Каравай в інтерв’ю Радіо Свобода, йдеться про різноманіття активності та суспільства в українському і німецькому контекстах – з тим, щоб знайти універсальні підходи для вирішення схожих проблем.

«Тема різноманіття нині порушується і в Німеччині, і в ЄС дуже гостро: де його межі, чи є розмаїття частиною європейської ідентичності? Питання біженців у Німеччині та внутрішніх переселенців в Україні перетинаються, попри відмінності ситуацій. Як відповісти на ці виклики, як інтегрувати людей? – це завдання постає в обох країнах», – розмірковує координатор UkraineLab.

Інтерактивний музей історій активізму (Фото:Тарас Ковальчук)
Інтерактивний музей історій активізму (Фото:Тарас Ковальчук)

Як без насилля змінити систему

Програма здійснюється українською громадською організацією «Інша освіта», що працює у царині менеджменту якості неформальної освіти. Її партнер – німецька спілка MitOst e.V., котра розвиває різноманітну та відкриту мережу Центральної, Східної і Південної Європи. Вона, разом із сусідами, реалізує проекти зі сприяння розвитку культурного обміну та громадянської активності.

Учасники форуму зазначають, що чи не найбільшою його перевагою – є відверте спілкування, коли вони можуть обмінюватися досвідом, висловлювати власне бачення розв’язання проблем. А також те, як сказала Радіо Свобода координатор проекту спілки MitOst e.V. Аннеґрет Вульф, під час його роботи можна було ознайомитися з усіма українськими ініціативами Берліна у різних галузях підприємництва, освіти, науки та культури.

«Особливістю цього заходу і його неповторністю є те, що змогли зустрітися численна кількість людей із різних галузей знань і тематичних кіл: представники культури, політики, ЗМІ, також ті, хто працює із внутрішніми переселенцями, управлінці, люди з бізнесу і соціальних мереж. Нашою метою було створити для них місце зустрічі та обміну, що, як на мене, нам вдалося», – ділиться враженнями Аннегрет Вульф, координатор проекту.

Інтерактивний музей історій активізму (Фото:Тарас Ковальчук)
Інтерактивний музей історій активізму (Фото:Тарас Ковальчук)

Не менш важливими для таких зібрань є дискусії, як було цього разу – приміром, як перетворити потужну енергію змін у сталий активізм, і чи достатньо однієї людини, щоб у ненасильницький спосіб змінити систему, використовуючи силу інновацій.

На форумі відбулося також чимало інших цікавих подій: фортепіанний концерт українського композитора та піаніста Любомира Мельника, виступ інді-рок гурту з Києва «5 Vymir», ніч документального кіно, літературні читання за участі Софії Андрухович, Андрія Бондаря, Богдана Логвиненка, Володимира Рафієнка, дискусії, презентації, зустрічі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG