Доступність посилання

ТОП новини

Путівник по Закарпаттю вийшов у Празі


Церква Святої Анни в Горянах, передмісті Ужгорода
Церква Святої Анни в Горянах, передмісті Ужгорода

У Празі побачив світ новий путівник по Закарпатському краю України. Його автор Олена Крушинська подає в книжці як історію Закарпаття, яке в міжвоєнний період 1919–1939 років входило до складу Чехословаччини, так і розповідає про сучасне життя цього краю.

Як зазначила Олена Крушинська у розмові з Радіо Свобода, вивченням пам’яток України вона займається вже давно.

«Ще коли я розпочала навчання в університеті і тільки почала подорожувати і цікавитись пам’ятками, я їздила в Карпати, в гори, там вперше в Колочаві, Буковці, Пилипці я побачила дерев’яні церкви, яким 200-300 років. Вони мене захопили тим, як виглядали, наполовину як витвір природи, і наполовину – як творіння людини. Саме з тих емоційних переживань і зродилось моє ставлення до України», – розповіла Олена Крушинська.

4. Будинок з ведмедями, нині адміністративна будівля, Ужгород
4. Будинок з ведмедями, нині адміністративна будівля, Ужгород

У путівнику представлені найцікавіші архітектурні пам’ятки Закарпаття – замки і фортеці, кам’яні церкви, костели і синагоги, але передусім народна дерев’яна архітектура краю – дзвіниці й церкви. Особлива увага автора звернена до музеїв, експозиції яких є продовженням розмови про історію, традицій й культуру Закарпатського краю.

2. Церква Святої Анни в Горянах, передмісті Ужгорода
2. Церква Святої Анни в Горянах, передмісті Ужгорода

Путівник допоможе всім зацікавленим у подорожі Закарпаттям краще пізнати його історію, природу, архітектуру і життя людей цього краю.

Озеро Чорногори в Українських Карпатах
Озеро Чорногори в Українських Карпатах

  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Авторка матеріалів для Української редакції Радіо Свобода впродовж багатьох років. Займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG