Доступність посилання

ТОП новини

«Після Путіна буде Путін». Племінник Путіна отримав свою партію. Реакції соцмереж


Роман Путін
Роман Путін

Ася Рудіна

Увесь минулий місяць у Росії обговорювали Володимира Путіна і поправки до Конституції, що дозволяють йому залишатися президентом до 2036 року. Наприкінці минулого тижня поправки ухвалили, здавалося б, можна хоча б на кілька днів забути про Путіна – але , як виявилося, усе навпаки. Не встигли підрахувати голоси, як Путін знову з'явився в новинах. Щоправда, вже інший Путін. Роман Путін. Родич Володимира Володимировича, який очолив партію «Народ проти корупції».

Таке рішення ухвалили на з’їзді політичного об’єднання в Москві. Роман Путін вступив у цю партію два тижні тому. Його обрали головою на п'ять років. Він двоюрідний племінник президента, син Ігоря Путіна, двоюрідного брата президента Росії. Він є директором ТОВ «Путін Консалтинг». До 2015 року фірма мала назву Putin Consulting Ltd і була заснована у Великій Британії. Роман Путін працював у ФСБ, після цього обіймав посаду радника мера Рязані з безпеки і консультував губернаторів з економічних питань.

«Гаманці Путіна» – ілюстрація з розслідування OCCRP
«Гаманці Путіна» – ілюстрація з розслідування OCCRP

Щойно з’явилася інформація про це призначення, як соціальні мережі зажевріли реакціями. І не тільки з Росії, а й з України.

Дмитро Гордон

Голосування було таємним.

Голос Розуму

Якщо племінник Путіна очолить партію «Народ проти корупції», це що ж виходить? Один Путін боротиметься з другим Путіним? Чи не забагато для однієї країни Путіних? Ще й дочки щось там очолюють.​

Соціал За

Як зазначили в керівництві, включення до складу партії «успішного підприємця, громадського і політичного діяча» додасть їй «новий імпульс» в реалізації антикорупційної діяльності та соціальних проєктів​.

Олександр Морозов

«... Двоюрідний племінник глави держави, колишній співробітник ФСБ і підприємець Роман Путін очолить партію «Народ проти корупції». Як повідомляється на сайті політичної організації, рішення про призначення Путіна головою партії буде прийнято 5 липня на з’їзді ...» (пост був написаний 4 липня – ред.)

Ганьба сім’ї ... Вже інші «сини» і «доньки», і самого, і його найближчих друзів командують цілими індустріями, великими банками. А цього вигнали навіть із ФСБ за цілковиту неадекватність, і ось докотився вже до «партії на виборах». Соромно ж як! І батькам незручно. Краще б уже тихо «кришував» мережу кінотеатрів у Торжку, ніж ось так...»

Насправді тут Морозов неправий. У племінника є й інша посада, нітрохи не гірша, ніж у інших «синів» і «дочок».

Тож багато спостерігачів сприйняли власну партію не як синекуру, а як ще одну сходинку вгору.

Фазиль Тоная

Ось і спадкоємець з’явився, якраз до оновленої народом Росії Конституції ...Як казав Осип Саринич, російський народ особливий, царистський, йому цар потрібен-)))

Анна Феделеш-Бергерус

Спадкоємець трону))

Хто ж став соратниками Романа Путіна в його боротьбі з корупцією?

Ідея, що Путін буде боротися з корупцією, потішила блогерів.

Олексій Шварц

Племінник Путіна, борець із корупцією, і буде конкурувати з партією влади на виборах. Хаха ха. У кремлі-то, виявляється, є почуття гумору​

Максим Зенков

Усе! Тримайся, Навальний. Тепер і у вати є свій борець із корупцією!

З корупцією Роман Путін почав боротися не вчора (зверніть увагу на дату посту).

Олексій Навальний (2 квітня 2014 року)

Племінник Путіна виявив корупцію в РЖД («Російські залізниці» – ред.).

Просто чудова історія від Івана Голунова із Слона.

У Путіна дійсно є племінник – Роман Путін, який очолює консалтингову фірму з непомітною назвою Putin Consulting.

І ось цей племінник випустив доповідь, де описує корупційні схеми РЖД і Якуніна:

Путін наводить практику, що склалася в структурі РЖД. За його словами, компанія, яка виграє тендер у цій держмонополії, доручає виконання робіт субпідрядникам, залишаючи собі за «посередницькі послуги» іноді до чверті від загальної суми замовлень. У свою чергу, субпідрядникам доводиться виконувати контракт із мінімальним прибутком і на всьому економити, через це якість робіт критично падає.

...

Роман Путін стверджує, що ця компанія «відкушує з кожного контракту мінімум 35% (25% офіційно + відкат), а потім починає «кошмарити» субпідрядника, який повинен і податки заплатити, і відкати виплатити, і об’єкт побудувати, авансуючи власні кошти». А після завершення будівництва генпідрядник намагається знизити вартість уже побудованих об’єктів. Субпідрядникам доводиться використовувати працю нелегальних мігрантів, вести чорну бухгалтерію, але, незважаючи на всі хитрощі, їхній прибуток становить усього 5%. Особливо обурює Путіна, що власником «Транспівденбуду» є кіпрська компанія «Апельсин Холдінгс», а її реальні власники заховані за ланцюжком офшорів.

Дивно таке читати, справді. Просто на кожному «Путін стверджує» мозок відмовляється читати це інакше, ніж «Фонд боротьби з корупцією стверджує».

Проте, стверджує все-таки Путін.

До речі, ФБК (Фонд боротьби з корупцією – ред.) теж знайшлося місце в цьому матеріалі:

У лютому 2014 року компанії «Транспівденбуд» присвятив одне зі своїх розслідувань Олексій Навальний. За словами Путіна, робота Навального «заслуговує на повагу, але його політичні погляди я не поділяю. Саме тому спільна робота неможлива», – заявив він виданню Slon.

Олександр Фельдман

«... Почалася боротьба з корупцією в Сінгапурі з того, що прем'єр Лі Куан Ю посадив свого брата, як дуже великого корупціонера. Це був його найближчий соратник», – Георгій Сатаров, президент Фонду прикладних політичних досліджень ИНДЕМ («Інформатика для демократії» – https://pasmi.ru/archive/135690)

А ось це вже цікаво. Я, звичайно, розумію, що Роман Ігорович – це не Лі Куан Ю. Але ж і Володимир Володимирович – все-таки не брат, а двоюрідний дядечко ...

Максим Беляєв

Мені здається, що останнім часом у нашому житті з'явилося дуже багато «П», починаючи з пандемії. Хочеться вірити, що цей фарс дуже скоро закінчиться​.

Усы Пескова ​

А ймовірній дочці Путіна просто необхідно очолити партію «Народ проти обнулення»

Оригінал матеріалу на сайті Російської служби Радіо Свобода. Адаптація і переклад – Людмила Ваннек

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Політична карикатура художника Олексія Кустовського
Політична карикатура художника Олексія Кустовського

Реакції західних аналітиків на голосування за «конституційні правки» в Росії: «довічний диктатор» і провина Заходу

Офіційний текст нової конституції Росії опублікували під назвою «конституція президента»

Реакції російських блогерів на «увічнення» влади Путіна через зміни до Конституції Росії

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG