Доступність посилання

ТОП новини

Викрадення багачiв стало прибутковим бiзнесом у Сербiї


Викрадення багачiв стало прибутковим бiзнесом у Сербiї

Бєлград, 13 квiтня – Мирослав Мiшкович, на вiдмiну вiд бiльшостi нових багачiв, не був естрадною зiркою. Його iм’я мабуть вперше з’явилося на перших сторiнках газет у вiвторок, коли полiцiя коротко повiдомила, що невiдомi викрали президента “Дельта холдингу”. Уже в середу оприлюднено, що Мiшкович вдома. Його сiм’я, або компанiя, заплатили п’ять мiльйонiв марок. Трансакцiю, правдоподiбно, проведено за кордоном. Полiцiя на вимогу сiм’ї не втручалася у справу.

Пан Мiшкович колись був директором однiєї державної компанiї. Згодом став заступником республiканського прем’єр-мiнiстра, а на початку дев’яностих рокiв покинув полiтику i став бiзнесменом. Його iмперiя налiчувала банк та кiлька фiрм у Сербiї й за кордоном. Вiн не цiкаквився полiтикою, а його експорт-iмпорт компанiї, за офiцiйним повiдомленням, не торгували товарами високого ризику, тобто нафтою, зброєю та сигаретами. Iменi Мiшковича не було на так званому чорному списку Європейського союзу й вiн без перешкод займався бiзнесом i в час санкцiй. За це, правдоподiбно, платив рекет режимовi. Тепер був змушений заплатити п’ять мiльйонiв марок за власне життя.

Вiд жовтня минулого року преса писала про вiсiм таких випадкiв, хоча їх ймовiрно було багато бiльше. У листопадi минулого року викрадено сина одного колишнього спортсмена й популярної спiвачки. Вони заплатили два з половиною мiльйони марок i виїхали до США. Полiцiя звiльнила двох викрадених, двом вдалося втекти.

Експерти вважають, що викрадення стало прибутковим бiзнесом. Ним займаються колишнi добровольцi та вiйськовослужбовцi й полiцейськi, якi покинули службу. Такi кожну операцiю проводять бездоганно, бо створюють усю необхiдну мережу й знають сховати слiди, а окремi виконавцi навiть не бачать однi одних.

Цiкаво, що в час Мiлошевича не було повiдомлень про викрадення. Його Служба безпеки контролювала усiх бiзнесменiв. Хто вiдмовлявся спiвпрацювати, тобто платити скiльки вимагали, його лiквiдували. Щодо пана Мiшковича, вiн напевно бiльше не буде їхати без охоронцiв, незважаючи на його твердження, що зберiг коректнi стосунки з усiма партнерами та, що нiколи не порушував законiв. Вiн та подiбнi не пояснюють лише одне: як стати доляровим мiльйонером протягом лише десяти рокiв в убогiй країнi, пiд комунiстичною диктатурою й мiжнародними санкцiями.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG