Доступність посилання

ТОП новини

Терористичне угруповання Справжня ІРА активізувало свою діяльність перед парламентськими виборами у Великобританії


Терористичне угруповання Справжня ІРА активізувало свою діяльність перед парламентськими виборами у Великобританії

Лондон, 16 травня 2001 - Британські сили безпеки приведено до стану підвищеної готовності з наближенням парламентських виборів з огляду на активізацію «справжньої Ірландської республіканської армії». Це угруповання відкололося від ІРА і відкидає умови мирної угоди у північній Ірландії, яку було підписано три роки тому. Ця угода передбачає рівний розподіл влади між громадами про-ірландських католиків і про-британських протестантів, що ворогують. Одначе, «справжня ІРА» вважає цей компроміс недостатнім і далі здійснює терористичні акції, борючись за повне припинення британського контролю над провінцією.

Нині поліція розсліджує новий вибух на британській базі у північній Ірландії, який, як припускають, здійснила «справжня ІРА». Як сказав депутат Північно-Ірландської Асамблеї, що мешкає поблизу бази, виглядає на те, що навпроти бази було залишено автомобіль, з якого було зроблено мініметний постріл за допомогою дистанційного управлінння. Внаслідок вибуху ніхто не потерпів, але поліції довелося евакуювати мешканців двох прилеглих вулиць.

Президент США Джордж Буш оголосив «справжню ІРА» терористичною організацією і заборонив її діяльність на території країни. Сполучені Штати мають багатомільйонну ірландську громаду, і «справжня ІРА» тут активно діє, збираючи кошти. Тепер організацію поставлено поза законом, а отже збір коштів у Америці буде заборонено, а члени організації матимуть труднощі з в’їздом до країни. Британія й раніше закликала США заборонити у себе діяльність «справжньої ІРА». Це угруповання було відповідальним за найбільшу трагедію в історії конфлікту в північній Ірландії, коли її бомба три роки тому вкоротила віку 29 особам.

Впродовж останніх кількох місяців «справжня ІРА» здійснила серію вибухів у Лондоні, і британські підрозділи безпеки серйозно побоюються, що ця організація має намір спричинити хаос у британській столиці перед парламентськими виборами. Вони мають відбутися 7 червня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG