Елементарний підрахунок сумарної кількості членів опозиційних фракцій та позафракційних опозиціонерів показує, що більше, ніж 220 голосів постанова щодо внесення до порядку денного питання про усунення президента Кучми з посади не набере. Що ж стосується наступних етапів імпічменту, то, згідно з нормами Конституції, там потрібні вже дві третини і три чверті від конституційного складу парламенту.
Тобто - повна єдність олігархів, комуністів і націонал-демократів; а це виглядає просто фантастичним.
Видається, у цій ситуації кожен з причетних до імпічменту грає свою партію. Комуністи демонструють виборцям свою суперопозиційність, не загострюючи реально стосунки з президентською адміністрацією. Соціалісти нагадують про себе і своє послідовне несприйняття Леоніда Кучми. "Батьківщина" веде складні позиційні маневри, підвищуючи перед виборами свою популярність й одночасно дбаючи про гарні позиції для торгу з іншими партіями. Націонал-демократи з різних партій роблять кроки для підтвердження декларацій про опозиційність, проголошених після відставки прем'єра Ющенка.
А олігархічні фракції, котрі не голосують ні "за", ні "проти", доводять президентові: ми поки що дуже чемні з тобою, але одного пречудового четверга при таємному голосуванні раптом може з'явитися 226 (а то й істотно більше) прихильників початку імпічменту. Можливо, частина олігархів навіть залаштунково заохочує деяких опозиціонерів до полум'яного "імпічментування". Адже це дає змогу постійного тиску на Леоніда Кучму: або на нашу користь розв'язуватимуться питання "великої приватизації", або з президентом станеться те, що сталося з прем'єром. У кожному разі у найбільшому виграші від перманентних спроб внести до порядку денного питання про початок імпічменту Леоніду Кучмі, як не парадоксально, не опозиція.
Олігархи і комуністи розв'язують за допомогою ініціатив опозиції власні проблеми, а опозиції лишається битися лобами об стінку у сподіванні, що вона коли-небудь упаде.