Доступність посилання

ТОП новини

Що добре і що погано в Івано-Франківську


Що добре і що погано в Івано-Франківську

Івано-Франківськ, 21 серпня 2001 – В Івано-Франківську проведене соціологічне дослідження, яке мало з’ясувати якість державних послуг, які надаються мешканцям міста. Дослідження проводили в межах проекту “Голос громадськості”, що здійснюється за сприяння Світового банку.

Метою експериментального проекту під назвою “Голос громадськості”, що здійснюється за сприяння Світового банку в Івано-Франківську та ще в трьох містах України, є допомога в поліпшенні якості державних послуг, які надаються населенню та підприємцям, а також підвищення рівня доброчесності в цьому процесі. У межах проекту здійснено соціологічне дослідження, звіт про результати якого було представлено журналістам. Під час дослідження опитали 3 групи респондентів: громадян міста (500 осіб), підприємців (100 осіб) та працівників мерії (60 осіб). Інакше кажучи, було опитано споживачів та постачальників державних послуг.

Прикметним є той факт, що чиновники відповідали на запитання з деяким побоюванням, оскільки були переконані, що їхня думка цілком імовірно може стати відома керівникові установи, в якій вони працюють, і вплинути на їхнє службове становище.

За п’ятибальною шкалою іванофранківці найнижче оцінили роботу місцевих житлово-експлуатаційних управлінь. Найвища оцінка була поставлена закладам культури, а також пошті і дитячим садкам. Одну з найнижчих оцінок своєї роботи отримала також івано-франківська мерія. Вона не набагато випередила комунальників. 68 відсотків мешканців обласного центру вважають проблему корупції в місті дуже великою. Середня сума хабаря державним чиновникам складає 50 гривень. Хоча хабарі, як стверджують опитані, беруть практично в усіх установах. Натомість підприємці найбільшою перешкодою у своїй роботі вважають пожежну та санітарну інспекції, управління архітектури, Фонд державного майна, газову контору та податкову службу. Лише 4 відсотки з числа підприємців не сумніваються у справедливості судової системи. Натомість роботу мерії підприємці оцінюють позитивно. У свою чергу державні службовці заявили, що за умови відповідної оплати праці проблема хабарів була б ліквідована, а найбільшою перешкодою в роботі називають недосконалість інструкцій, а також недостатню кількість персоналу. Держслужбовці також заявили, що ініціаторами хабарів виступають, як правило, самі відвідувачі. І на завершення понад 80 відсотків усіх груп опитаних відповіли, що хабарництво залишатиметься невирішеною проблемою, аж допоки не покращиться суспільно-економічна ситуація в Україні.

Представники проекту “Голос громадськості” підтвердили, що здійснене опитування – це лише перший крок в реалізації запланованого. Основною метою залишається зменшення відстані у співпраці між чиновниками та населенням і підприємцями міста.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG