Доступність посилання

ТОП новини

Відкритий лист Мирослави Гонгадзе Президенту України Леоніду Кучмі


Відкритий лист Мирослави Гонгадзе Президенту України Леоніду Кучмі

Пане Президенте.

16 вересня виповнюється рік з того часу, як мій чоловік , Георгій Гонгадзе , незалежний опозиційний журналіст, відомий своїми критичними виступами та статтями на адресу влади в Україні та Вас особисто, зник після тривалого стеження та психологічних залякувань. Ви тоді заявили, що берете справу розслідування цього злочину під особистий контроль.

За рік розслідування я провела в правоохоронних органах сотні годин. Спочатку я вимушена була доводити сам факт злочину скоєного проти Георгія Гонгадзе і, що це сталось в результаті його професійної діяльності. Генеральна Прокуратура України відмовлялась визнати нас, рідних, потерпілими у справі, стверджуючи , що немає злочину , немає і потерпілих. Після того, як тіло Георгія, без голови, було знайдене біля містечка Таращі під Києвом, я місяць добивалась опізнання останків і прикрас знайдених на місці поховання. Далі, під тиском рідних, колег та громадськості були численні експертизи, жодна з яких не дала відповіді про причини та дату смерті. Правоохоронні органи, зберігаючи понівечене тіло 10 днів без холодильника, і розпочавши експертизи над ним до опізнання, зробили все, щоб факти , які проливають світло на цей злочин, не були з”ясовані.

Согодні, через рік після вбивства Георгія, я пишу цього листа, щоб нагадати Вам, і світовій громадськості, що вбивство, яке спровокувало найбільшу за 10 років незалежності політичну кризу в Україні, і з вимогою розслідування якого виступили всі найвпливовіші міжнородні організації, політики та лідери світових держав, досі не розкрито.

Розслідування справи не відбувається.

Правоохоронні органи далі ігнорують вимоги рідних.

Факти, які свідчать про причетність президента України Леоніда Кучми до вбивства, залишаються не спростованими.

Тіло мого чоловіка Георгія Гонгадзе досі не віддано землі.

Весь час, так званого розслідування, я намагалась вплинути на процес, посприяти слідству, з”ясувати правду. Я багато разів зустрічалась з керівниками правоохоронних органів України, і це дає мені сьгодні право, як юристу, стверджувати -- без міжнародного розслідування з залученням іноземних фахівців, українські правоохоронні органи не зможуть розкрити даний злочин. І доки таке незалежне розслідування не буде призначене і реалізване, а звинувачення проти Вас не будуть спростовані, я буду вважати Вас винним у знищенні мого чоловіка Георгія Гонгадзе.

З самого початку розслідування умисного вбивства мого чоловіка, я заявила , що справа Гонгадзе, буде відрізнятись від десятків злочинів скоєних проти політичних діячів та журналістів в Україні. Роками, безрезультатно, тягнуться розслідування найгучніших злочиніві.

Хто замовив вбивство редактора Бориса Деревянка?

Куди зник лідер Народного Руху України Михайло Бойчишин?

Хто вбив народного депутата Вадима Гетьмана?

Що сталось з Вячеславом Чорноволом ?

Хто вбив Ігоря Александрова?

Хто знищив Георгія Гонгадзе?

Переконана, що з цими запитаннями звертаюсь за адресою, бо ви, як президент відповідаєте за ситуацію в державі і за те, як особи, яких ви, як президент, за Конституцією, пропонуєте на ключові посади в державі, виконують свої обовязки.

Ви, Президент України Леонід Кучма, несете відповідальність за існуючу сьгодні в Україні систему корупції, залякувань, маніпуляції владою. Ви відповідаєте за систему, яка дозволяє вбивати журналістів. Доки розслідування злочинів проти журналістів та політиків в Україні не будуть завершені, а правда не буде з”ясована, доти українська влада не зможе назвати себе демократичною, а Україна не зможе бути стабільною європейською державою, де поважають свободу слова та права людини.

Ви, сьогодні Президент України Леонід Кучма, несете відповідальність за майбутнє цієї держави, перед кожним з 50 мільйонів людей, які проживають на її території перед багатьма мільйонами українців поза межами України, і перед усім світом.

Мирослава Гонгадзе. 12 вересня 2001р. Вашингтон.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG