У разі, якщо Верховна Рада і надалі зволікатиме з ухваленням закону “Про захист інтелектуальної власності”, Сполучені Штати розпочнуть процедуру позбавлення України американської допомоги, а це – до чотирьохсот мільйонів доларів США, не враховуючи збитків від торговельних санкцій, які оцінюються у двісті мільйонів доларів. При цьому Вашингтон не ставить за мету позбавити Україну ані своєї допомоги, ні зіпсувати її стосунки з Світовою організацією торгівлі, - просто так складаються об’єктивні обставини. Про це заявив днями на прес-конференції Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Карлос ПАСКУАЛЬ.
Друга проблема України у сфері захисту інтелектуальної власності – це стосунки з Світовою організацією торгівлі та Європейським Союзом. У разі загромадження українського ринку піратськими аудіо- відео касетами і компакт-дисками, Україна навряд чи зможе претендувати на вступ до СОТ, а це, у свою чергу, одна з головних вимог для асоційованого членства України у Євросоюзі. Експерт Міжнародного інституту порівняльного аналізу Ростислав Павленко вважає, що так важко налагоджена економічна співпраця між Україною та ЄС і СОТ може за короткий час зійти нанівець.
Тим часом, українські парламентарі дорікають урядові, який, мовляв не дбає про інтереси України і вітчизняного товаровиробника. З іншого боку, більшість народних депутатів розуміє, що ухвалювати закон про захист інтелектуальної власності доведеться.
А допоки американські експерти рахують збитки від “українських піратів”, а українські парламентарі очікують нового варіанту закону від уряду – не ліцензовані електронні носії інформації та аудіо- відео продукція окупувала український ринок.