Доступність посилання

ТОП новини

Індія і Пакистан – загроза повномасштабної війни


Індія і Пакистан – загроза повномасштабної війни

Прага, 27 грудни 2001 - Індія і Пакистан привели свої збройні сили до стану підвищеної бойової готовності та продовжують перекидати свої війська до спільного кордону.. А за останні дні, внаслідок взаємних обстрілів у районі Кашміру, загинуло, з обох сторін, кілька десятків військовослужбовців. Міністр оборони Індії Джордж Фернандес підтвердив, що ракетні сили його країни виведено на бойові позиції. Йдеться про керовані балістичні ракети середнього радіусу дії російського виробництва, а також виготовлені в Індії некеровані балістичні ракети, котрі розміщені на вантажних автомобілях. Пакистанська сторона також розгорнула свою ракетну систему. Однак, не відомо, чи ці індійські та пакистанські ракети оснащені ядерними боєголовками. Нагадаємо, що Індія і Пакистан у 1998 році провели випробовування своєї ядерної зброї.

Один із індійський генералів, який перебуває поблизу кордону з Пакистаном в районі Кашміру, у середу, в розмові з журналістами зауважив: «Якщо супротивник відважиться на якісь дії, то я з упевненістю можу Вам заявити, що індійська армія є повністю готова до цього, наша бойова техніка та вишкіл є на кращому рівні і наша мораль та бойовий дух - на досить високому рівні. Ми цілком готові дати відсіч будь-яким ворожим діям з боку Пакистану», - заявив індійський генерал Ґгош.

Нинішнє індійсько-пакистанське напруження спричинив напад бойовиків на парламент Індії 13 грудня, внаслідок якого зигинуло 14 осіб. Керівництво Індії звинуватило у цьому мусульманські терористичні угруповання, зокрема, організацію «Джаіш-е-Мохаммад», яка базується на території Пакистану. Пакистанська влада цього тижня заарештувала керівника та кілька десятків активістів цієї організації. Однак керівництво Індії, яке звинувачує Пакистан у підтримці кашмірських сепаратистів, вважає що цих заходів не достатньо.

В минулому проблема Кашміру була причиною двох із трьох індійсько-пакистанських воєн. У 1972 році було підписано Сімлські угоди, якими було припинено збройне протистояння і встановлено демаркаційну лінію контролю. Дві третини історичної території Кашміру відійшло до Індії, а одна третина до Пакистану. Однак кашмірська проблема залишається пострійним джерелом напруженості в індійсько-пакистанських взаєминах. Останнє масштабне збройне протистояння в районі Кашміру відбувалося у 1999 році.

Західні оглядачі не виключають можливості сплаху нової повномасштабної війни між Індією і Пакистаном.

Організація Об’єднаних Націй і Сполучені Штати закликали керівництво обох країн до мирного врегулювання існуючих проблем. Державний секретар США Колін Пауелл у своєму зверненні до Прем’єр-міністра Індії Атали Бігарі Ваджпаі і президента Пакистану Первеза Мушаррафа закликав знайти компроміс у взаєминах Індії й Пакистану, оскільки, за його словами, збройне протистояння не принесе користі жодній зі сторін».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG