Один із індійський генералів, який перебуває поблизу кордону з Пакистаном в районі Кашміру, у середу, в розмові з журналістами зауважив: «Якщо супротивник відважиться на якісь дії, то я з упевненістю можу Вам заявити, що індійська армія є повністю готова до цього, наша бойова техніка та вишкіл є на кращому рівні і наша мораль та бойовий дух - на досить високому рівні. Ми цілком готові дати відсіч будь-яким ворожим діям з боку Пакистану», - заявив індійський генерал Ґгош.
Нинішнє індійсько-пакистанське напруження спричинив напад бойовиків на парламент Індії 13 грудня, внаслідок якого зигинуло 14 осіб. Керівництво Індії звинуватило у цьому мусульманські терористичні угруповання, зокрема, організацію «Джаіш-е-Мохаммад», яка базується на території Пакистану. Пакистанська влада цього тижня заарештувала керівника та кілька десятків активістів цієї організації. Однак керівництво Індії, яке звинувачує Пакистан у підтримці кашмірських сепаратистів, вважає що цих заходів не достатньо.
В минулому проблема Кашміру була причиною двох із трьох індійсько-пакистанських воєн. У 1972 році було підписано Сімлські угоди, якими було припинено збройне протистояння і встановлено демаркаційну лінію контролю. Дві третини історичної території Кашміру відійшло до Індії, а одна третина до Пакистану. Однак кашмірська проблема залишається пострійним джерелом напруженості в індійсько-пакистанських взаєминах. Останнє масштабне збройне протистояння в районі Кашміру відбувалося у 1999 році.
Західні оглядачі не виключають можливості сплаху нової повномасштабної війни між Індією і Пакистаном.
Організація Об’єднаних Націй і Сполучені Штати закликали керівництво обох країн до мирного врегулювання існуючих проблем. Державний секретар США Колін Пауелл у своєму зверненні до Прем’єр-міністра Індії Атали Бігарі Ваджпаі і президента Пакистану Первеза Мушаррафа закликав знайти компроміс у взаєминах Індії й Пакистану, оскільки, за його словами, збройне протистояння не принесе користі жодній зі сторін».