Доступність посилання

20 Жовтень 2017, Київ 21:21

Зловживання компанії «Уорлдком». Близькосхідна ініціатива США


Зловживання компанії «Уорлдком». Близькосхідна ініціатива США

Прага, 27 червня 2002 – У четвер західна преса широко відгукнулася на скандал в одній з найкрупніших американських компаній далекого зв’язку «Уорлдком», керівництво якої розтринькуванням і привласненням коштів допровадило фірму до фактичного банкрутства. Оглядачі продовжують також коментувати близькосхідну ініціативу президента США Буша.

Коментуючи розслідування справи «Уорлдком», яке розпочала спеціальна комісія США, що займається біржами і цінними паперами, газета «Вашингтон пост» порівнює нинішній скандал із подібним, що стався недавно з іншою найкрупнішою американською енергетичною компанією «Енрон», у якій теж тривала безконтрольність і протекція з боку деяких впливових політичних діячів допровадила до колосальних зловживань і банкрутства компанії. Унаслідок цього акціонери втратили свої вклади, а працівники фірми – і пенсійні фонди. Слідство у справі компанії «Уорлдком» щойно розпочато, проте, як вважає газета, ця компанія, з огляду на крупніші суми, опинилася у значно гіршому стані, ніж «Енрон». «Вашингтон пост» підкреслює, що менеджмент компанії «Уорлдком» обманював своїх інвесторів у значно брутальніший спосіб, ніж це траплялося досі.

Британська газета «Файненшл таймс» пише в редакційній статті із цього приводу, що нинішній скандал може підірвати віру «в американське (економічне) чудо». За словами газети з огляду на те, що США були авангардом світового фінансового ринку, нинішній скандал є стрілою у серце цього ринку.

Подібні думки висловлює коментатор німецької газети «Фракфуртер альґемайне цайтунґ» Гольґер Штельцнер. Із драматизмом автор запитує: чи справді міжнародні ринки втрачають розум? Чи фінансові біржі – це ніщо інше крім ілюзій? Можна пробачити, якщо хтось і справді так думає, пише німецький коментатор.

З браку часу лише додамо, що зі сторінок західної преси і далі не сходить тема американських близькосхідних мирних пропозицій. Попри закиди, що президент Буш не уточнює термінів створення палестинської держави й оминає багато інших важливих проблем, більшість коментаторів сходяться на тому що мирні пропозиції є кроком уперед у вирішенні близькосхідної кризи, а також на тому, що для успішного відновлення мирного процесу палестинці повинні обрати нових керівників.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG