Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародна амністія про боротьбу з тероризмом


Василь Дарчук Міжнародна амністія про боротьбу з тероризмом

Прага, 29 травня 2003 – В опублікованому в середу звіті міжнародної правозахисної організації «Амнесті інтернешанел» про стан дотримання прав людини у різних країнах світу протягом 2002-го року присвячено чимало місця боротьбі з міжнародним тероризмом. Ця боротьба, за словами звіту, зробила світ ще більш небезпечним, ніж він був раніше, і призвела до порушень прав людини у низці країн світу, в тому числі західних.

Міжнародна амністія із резиденцією в Лондоні особливо гостро критикує Сполучені Штати і Великобританію, які започаткували війну з міжнародним тероризмом після терористичних актів у США 2001-го року. Все, що було недопустиме до 10 вересня 2001-го року, тобто до цих актів, каже з цього приводу генеральний секретар Міжнародної амністії Ірене Хан, нині стає майже нормою. Що вважалося серйозним порушенням прав людини у західних країнах за часів холодної війни, тобто тортури, затримання без суду і слідства, нині, у рамках боротьби з міжнародним тероризмом, широко застосовується у багатьох країнах світу. До цих країн Міжнародна амністія зараховує і Сполучені Штати, які без суду інтернували з Афганістану на військову базу Гуантанамо на Кубинських островах понад 600 членів мережі “Аль-Каїда” і талібану, а невідоме число запідозрених утримують на базі Баграм в Афганістані. Вимоги Міжнародної амністії удоступнити розмови із в’язнями на двох базах, як підкреслено у звіті, американське командування відкинуло. Воно не погодилося також на відкрите розслідування причин смерті двох в’язнів на базі Баграм.

311-сторінковий звіт Міжнародної амністії гостро критикує Великобританію, як твердять автори звіту, за серйозні порушення прав людини, зокрема за затримання запідозрених без суду і слідства, як часто мовиться, «на підставі таємних доказів». Звіт наводить зокрема арешт 11-х іноземців, запідозрених у причетності до терористичної діяльності.

Із наведених причин автори звіту Міжнародної амністії за 2002-й рік вважають, що нині люди у різних країнах світу почувають себе у більшій небезпеці, ніж будь- коли досі після закінчення холодної війни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG