Доступність посилання

ТОП новини

Якою буде подальша доля Саддама Хуссейна?


Славко Волинський Якою буде подальша доля Саддама Хуссейна?

Брюссель, 15 грудня 2003 - Що думає керівництво Європеського Союзу з приводу арешту Саддама Хусейна, і яка подальша доля його очікує? Смертний вирок чи передача як воєнного злочинця в руки міжнародного трибуналу в Гаагу? З цими запитанням наш брюссельський кореспондент Славко Волинський звернувся до помічника Голови Єврокомісії Рейо Кемпеніна та речника Єврокомісії у закордонних справах Дієго де Охєди.

Рейо Кемпенін на запитання радіо “Свобода” сказав: Важливим для нас зараз є те, що диктатор одержить по заслугах за ті злочини, які він здійснив проти власного народу. Його зараз очікує суд . Ми сподіваємось, що цей суд розпочнеться незабаром.

Я поцікавився у представника Єврокомісії, як вважає Європейське співтовариство: Саддама Хусейна буде судити гаазький міжнародний трибунал чи суд Іраку, адже в Іраку діє смертна кара, а це суперечить Женевській Конвенції.

Рейо Кемпенін відповів: “Міжнародний трибунал повинен сам висловити свою позицію у цій справі. Європейська комісія не може визначати, де повинен відбуватися судовий процес”.

Якщо Рейо Кемпенін був стриманим на відповіді стосовно арешту Саддама Хусейна і ролі Женевської Конвенції у подальшій долі Саддама, то речник Єврокомісії Дієго де Охєда так прояснив ситуацію: “Женевська Конвенція має право давати оцінку чи то пак визначати, до якої категорії слід віднести злочинця. Тому тут проблема не в тому, де судитимуть Хусейна, а в тому, як трактуватимуть Саддама Хусейна”.

“Але ж США підписали конвенцію”,- нагадав я.

“Так, Сполучені Штати є членом Женевської Конвенції, Штати дотримуються правил Женевської Конвенції, але ось приміром, вся суть Гуантанамо (американська військова база, де утримуються полонені таліби) полягає в тому, щоб кваліфікувати талібів не як військовополених, а трактувати якось інакше, і тоді таліби стають позбавленими змоги бути засудженими не так жорстоко. Ті, хто критикує Сполучені Штати Америки з цього приводу, посилаються на Женевську Конвенцію, котра забороняє смертну кару, катування тощо. Тому ми були б задоволені, якби його (Саддама Хусейна) визнали воєнним злочинцем і щоб він постав перед міжнародним судом у найближчі кілька тижнів”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG