Доступність посилання

ТОП новини

Огляд західної преси: Вибори в Ірані.


Василь Дарчук Огляд західної преси: Вибори в Ірані.

Прага, 23 лютого 2004 – Західна преса широко коментує результати парламентських виборів в Ірані, внаслідок яких ісламські клерикали залишили за собою домінуючі позиції в економіці й політичному житті. Коментатори підкреслюють, що ісламським консервативним лідерам вдалося здобути перемогу лише завдяки усуненню від участі у виборах двох з половиною тисяч кандидатів від реформістських партій.

Коментуючи результати виборів в Ірані, оглядачка газети «Лос-Анджелес таймс» Робін Діксон наводить запевнення іранських консерваторів, адресоване населенню, що вони не мають наміру впроваджувати обмежень особистих свобод, що економічні та інші реформи буде продовжено і що нове керівництво продовжуватиме також процес зближення із Заходом. Водночас автор наводить останні заходи ісламістів, зокрема закриття двох реформістських газет, закриття інтернетної сторінки реформістів саме перед виборами, закриття канцелярії головної реформістської партії і судовий процес проти групи студентських активістів.

Після багатьох років революції і війни, веде далі автор, іранці бажають нарешті спокою, який не зможуть забезпечити їм ісламські консерватори, прихильники твердої лінії, у таборі яких теж стався розкол.

На думку автора, як іранські реформісти, так і консерватори добре усвідомлюють, що коли на вулиці вийде молодь, вона змете будь який режим. Поки молодь у своїй масі залишатиметься без праці і згуртованою, закінчує автор, доти в Ірані існуватиме загроза громадянського неспокою.

Британська газета «Файненшл таймс» вважає тим часом, що результати парламентських виборів в Ірані визначено ще кілька тижнів тому, коли консервативна Рада стражів революції під різними приводами викреслила зі списків кандидатів тисячі представників реформістських партій. Близько 1200 інших кандидатів відмовилися від участі у виборах на знак протесту і таким чином реформістський рух опинився поза політичним життям.

Інша британська газета «Індепендент» теж підкреслює, що результати парламентських виборів в Ірані були завчасно підготовані завдяки маніпуляціям консервативного ісламського кліру. Далі газета наводить думку адміністрації США, яка вважає, що проведення виборів не відповідало міжнародним нормам. Неучасть у виборах 50% населення і викреслення зі списків кандидатів двох з половиною тисяч реформістів не може представляти дійсної політичної ситуації в Ірані.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG