Доступність посилання

ТОП новини

РНБО зобов''язує Кабмiн забезпечити фінансування дострокових виборiв до Ради до 7 квітня


За рішенням Ради національної безпеки i оборони України, уряд має це зробити за рахунок резервного держбюджету. На засідання РНБО у четвер Президент Віктор Ющенко заявив, що за невиконання указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради «тягне кримінальну відповідальність». Ющенко вважає, що дострокові вибори – це єдиний вихід з політичної кризи. Напередодні Прем''єр-міністр Віктор Янукович заявив, що правляча коаліція готова на поступки опозиції в разі скасування Указу про розпуск парламенту.


За рішенням Ради національної безпеки i оборони України, уряд має це зробити за рахунок резервного держбюджету.

РНБО рекомендувала Президентові Ющенку доручити Центральній виборчій комісії затвердити порядок використання грошей на ці вибори.

У цьому рішенні також є доручення Кабінету Міністрів забезпечити безперешкодний безвізовий в''їзд в Україну офіційних спостерігачів з інших країн і міжнародних організацій.

За словами спікера парламенту Олександра Мороза, запрошеного на засідання РНБО, за рішення не голосували кілька міністрів і генпрокурор.

Олександр Мороз також заявив, що запровадження надзвичайного стану на РНБО не обговорювали: «Ні про який надзвичайний стан мови не йшло, тим паче, що підстав для того нема».

Президент Віктор Ющенко на засіданни РНБО у четвер заявив, що за невиконання указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради настає кримінальна відповідальність: «Будь ласка, звертайтеся в Конституційний Суд, формуйте ті рішення в рамках правового поля, які ви вважаєте потрібними, але я ніколи не піду на компроміс, щоб указ не виконувався»… «Його невиконання тягне кримінальну відповідальність».

За словами Президента, «Закон України не дає права нікому не виконувати цей указ».

Ющенко вважає, що дострокові вибори – це єдиний вихід з політичної кризи: «Дострокові вибори будуть проведені, питання тільки, коли і як. На цей момент, я переконаний, Рада національної безпеки й оборони може дати відповідь».

Президент закликав прем’єра Вiктора Януковича та його уряд профiнансувати майбутнi парламентськi вибори.

Напередодні Прем''єр-міністр Віктор Янукович заявив, що правляча коаліція готова на поступки опозиції в разі скасування Указу про розпуск парламенту: «Вихід з цієї ситуації можливий. Потрібно розробити план дій, який може бути приблизно таким: одночасно відміняється указ і постанова Верховної Ради, ухвалені вночі 2 квітня».

2 квітня Ющенко видав указ про достроковий розпуск Верховної Ради й призначення позачергових виборів на 27 травня.

Верховна Рада відмовилася виконувати указ Президента і звернулась із поданням в Конституційний Суд для визначення конституційності цього указу.

За повідомленням прес-служби Конституційного Суду, він відкрив конституційне провадження за поданням депутатів щодо конституційності указу глави держави про розпуск парламенту.

КСУ має намір наступного тижня розпочати розгляд цього подання.

У четвер вранці Президент Віктор Ющенко, який є головнокомандувачем Збройних Сил України, закликав прем''єр-міністра Віктора Януковича не використовувати представників силових і правоохоронних органів в улагодженні політичної кризи. Про це повідомила прес-служба Президента з посиланням на їхню телефонну розмову: «Президент повідомив, що вранці мав телефонну розмову із прем''єр-міністром Віктор Януковичем і закликав його не апелювати до представників силових і правоохоронних структур». Прес-служба не дала інших подробиць розмови.

Матеріали до теми:

• ФОТОРЕПОРТАЖ, 5.04.2007: Українські кольори в об''єктиві «Свободи»

• «Трагіфарс» в Україні. Ющенко – я не буду Єльциним. (Огляд світової преси) • Розпуск парламенту України є правильним рішенням, але «помаранчеві» допустили багато помилок раніше – словацький дослідник • Конституційний Суд у центрі уваги • Точка неповернення: яких сценаріїв розвитку ситуації в Україні можна очікувати? (ПРЕС-КЛУБ РАДІО СВОБОДА) • Ющенко перетворився на Кромвеля, але чи буде він так само послідовним далі? (Огляд європейської преси) • «Дострокові вибори – нормальна демократична практика європейських держав» – європарламентар Міхал Томаш Камінскі • Євродепутат радить політикам України працювати для народу, а не для себе • Криза через вінця: як світ реагує на політичне загострення в Україні?

• Кризова географія: якими будуть наслідки реакції місцевих Рад на Указ Президента про розпуск парламенту? • Перевибори. Чи на краще? • “Берег лівий - берег правий” - чи можуть непорозуміння серед політиків відбитись на стосунках простих українців? • Дніпропетровськ: Президента засудили, Президента підтримали • Луганська облрада не хоче дострокових виборів • Кримська міліція до виборів не готується • Лідер «Океану Ельзи» за майдани концертні, а не політичні
XS
SM
MD
LG