Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко заявив про затримання в Білорусі «людей з американськими паспортами»


Він сказав про це на зустрічі з питань безпеки під час передвиборчої кампанії 6 серпня
Він сказав про це на зустрічі з питань безпеки під час передвиборчої кампанії 6 серпня

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в країні затримали декількох «людей з американськими паспортами, одруженими з американками, які працюють у Держдепартаменті США».

Він сказав про це на зустрічі з питань безпеки під час передвиборчої кампанії 6 серпня, повідомляє сайт президент Білорусі.

Лукашенко заявив, що в Білорусі вже затримано «багато людей». «Відомі імена, прізвища, адреси, паролі, зовнішність, – сказав президент Білорусі. – Чудеса часом трапляються. ЗМІ попереджають нас, що американці й НАТО хочуть захопити нас тут. Деякі люди були затримані з американськими паспортами, одружені з американками, які працюють у Держдепі. Але з багнетами напереваги їх захищають російські керівники».

За словами Лукашенка, у «цих хитросплетіннях» все вирішують гроші, і наналежність до тієї чи іншої країни чи партії не має значення.

«Не важливо, американець, держдеповець, чи приналежність у тебе до демократичної партії ... Брали участь у передвиборчій кампанії в Росії, отримали за це хороші гроші. Сьогодні хайпують (хайпували) на території Білорусі. Я думаю: американці почнуть їх зараз захищати. Нічого подібного. Гроші застеляють очі, позеленіли від цих грошей: хто платить, за того і співають. Ось єдина розгадка. І у нас таких людей чимало», – сказав президент Білорусі.

Імен цих затриманих Лукашенко не навів.

Президент Білорусі також попросив силовиків «співпрацювати з населенням для виявлення підозрілих осіб» і «запобігти дестабілізації ситуації в країні».

«Ми навіть не знаємо, хто вони. Чи це американці з НАТО, чи хтось з України тисне на нас, чи східні брати нас так люблять – ми навіть не знаємо. Йде гібридна війна проти Білорусі, і ми повинні очікувати зла з будь-якого боку. Що, до речі, ми і робимо», – сказав Лукашенко, який претендує на новий термін після 26 років правління в Білорусі.

Раніше повідомлялося, що в Білорусі затримали політтехнолога Віталія Шклярова. За інформацією білоруських телевізійників, Шклярову вдалося мобілізувати протестний електорат навколо Сергія Тихановського. Сам Шкляров у червні в інтерв’ю Радіо Свобода заперечив, що є політтехнологом Тихановського.

Білорус Віталій Шкляров раніше працював у виборчих кампаніях експрезидента США Барака Обами, сенатора Берні Сандерса, грузинської опозиції та російської телеведучої Ксенії Собчак.

Вибори у Білорусі: нові дані після реєстрації кандидатів

  • Шості вибори в історії незалежної Білорусі
  • Відбудуться 9 серпня 2020 року;
  • ЦВК Білорусі зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів із 55 заявок;
  • 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
Зліва направо: Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Сергій Черечень
  • Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці ввечері 14 липня після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика ​та Валерія Цепкала, яких називають найреальнішими конкурентами Олександра Лукашенка.
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
Віктор Бабарико (зліва) та Валерій Цепкало
  • З початку виборчої кампанії правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів та просто перехожих на вулицях. 129 людей були покарані адміністративними арештами, 252 оштрафовані.
  • Головного опозиційного політика Миколу Статкевича, як й інших його колег по опозиції, не допустили до збору підписів;
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років;
  • Окрім перших виборів 1994 року, на яких переміг Лукашенко, жодні інші на міжнародному рівні не були визнані вільними і справедливими (2001, 2006, 2010, 2015 роки).

XS
SM
MD
LG