Доступність посилання

ТОП новини

Гонтарева «переходить червоні лінії» – Марченко про заяви ексголови НБУ щодо МВФ


На думку Сергія Марченка, позиція Гонтаревої може впливати на інвесторів
На думку Сергія Марченка, позиція Гонтаревої може впливати на інвесторів

Міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував заяви колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої про те, як Міжнародний валютний фонд має реагувати на відставку її наступника Якова Смолія. В ефірі Радіо Свобода 15 липня Марченко висловив думку, що позиція Гонтаревої може впливати на інвесторів.

«Валерія Гонтарева, коли вона сидить в Лондоні – вимушено чи не вимушено, не знаю – і коментує події в Україні і коментарі ці іноді призводять до погіршення ставлення до України і погіршення ситуації в середині країни… Інвестори дивляться на неї як на певний символ реформ, боротьби. Таке сприйняття», – зазначив міністр фінансів.

Марченко додав, що ексочільниця Нацбанку критикувала і його самого, зокрема називала «мракобіссям» звільнення голови митниці Максима Нефьодова та голови Державної податкової служби Сергія Верланова.

«Я не хочу коменувати заяви Гонтаревої. Вони виглядають досить суб’єктивно і радикально. Вона дорікає, що в мене мало досвіду роботи в фіскальних органах і мало розуміння процесів. Вибачте, вона не може мені цим дорікати. Вона не може дорікати! Я вважаю, що мій досвід і професійна етика не дозволяють переходити певні червоні лінії. А вона їх переходить періодично. На жаль. І ці коментарі – треба розуміти споживача цих коментарів і яка мета переслідується», – зазначив він.

6 липня видання Central Banking оприлюдило матеріал про відставку голови НБУ Якова Смолія, який містив коментар колишньої очільниці НБУ Валерії Гонтаревої. Вона сказала, що МВФ має діяти рішуче для захисту незалежності НБУ. На її думку, МВФ має призупинити виділення коштів Україні допоки уряд не призначить на посаду голови НБУ незалежну людину.

Читайте також: СБУ «вважає неприпустимими» заяви Гонтаревої щодо співпраці України та МВФ

Гонтарева сказала виданню, що найважливішим фактором, що стояв за відставкою Смолія, була кампанія, що її організував олігарх Ігор Коломойський. За словами Гонтаревої, без рішучих дій МВФ, президент Зеленський, ймовірно, призначить на посаду голови НБУ когось, хто буде піддатливий вимогам Коломойського.

Ввечері 1 липня голова Національного банку Яків Смолій написав заяву про звільнення за власним бажанням через «систематичний політичний тиск». В Офісі президента запевнили, що Нацбанк залишатиметься незалежним органом.

3 липня Верховна Рада звільнила Смолія. Під час засідання парламенту голова НБУ серед причин свого рішення про відставку назвав «використання Ради НБУ для створення корпоративного конфлікту всередині інституції». Тепер обов’язки голови банку виконує Катерина Рожкова.

XS
SM
MD
LG