Доступність посилання

ТОП новини

Росія: суд у Москві залишив без змін вирок активісту Котову


Костянтин Котов у залі суду, 5 вересня 2019 року
Костянтин Котов у залі суду, 5 вересня 2019 року

Московський міський суд у Росії залишив без змін вирок активісту Костянтину Котому, засудженому до чотирьох років позбавлення волі за звинуваченням у неодноразовому порушенні правил проведення мітингів.​

Апеляційну скаргу на вирок підтримували 12 адвокатів. До суду прийшли кілька десятків людей, аби підтримати громадського активіста. Однак до зали засідання допустили не всіх. Більшість спостерігала за розглядом справи з кімнати з відеотрансляцією. Котова також не привезли до суду зі слідчого ізолятора, тож він брав участь у засіданні відеозв’язком.

Суд залишив без змін висновки попередньої судової інстанції, згідно з якими активіст засуджений до чотирьох років колонії за неодноразове порушення правил проведення мітингів.

13 жовтня у Москві пройшли пікети на підтримку активіста, кількох людей затримали.

Костянтин Котов – 34-річний московський опозиційний активіст, який виходив з одиничними пікетами проти політичних репресій і поліцейського свавілля. Він також допомагав захопленим російськими силовиками українським морякам і вимагав обміну утримуваними особами між Росією й Україною.

Костянтин Котов під час пікету на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який на той момент голодував у російській тюрмі, жовтень 2018 року
Костянтин Котов під час пікету на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який на той момент голодував у російській тюрмі, жовтень 2018 року

З березня по серпень активіста неодноразово затримувала російська поліція. Востаннє його затримали 10 серпня в центрі Москви під час акції на підтримку опозиційних кандидатів у депутати Московської міської думи. За версією звинувачення, підсудний брав участь у ній, тримаючи в руках плакат, скандуючи гасла і роздаючи інтерв’ю.

Радіо Свобода публікувало кадри, на яких видно, що в цей день Котов тільки встиг вийти з метро, як відразу ж був схоплений поліцією. Суд не став розглядати відео затримання Котова і не долучив його до справи.

Стаття про неодноразове порушення правил проведення акцій протесту з’явилася в Кримінальному кодексі Росії в 2014 році. Першим засудженим за цією статтею став у грудні 2015 року активіст Ільдар Дадін. Вирок був скасований Верховним судом, Конституційний суд Росії роз’яснив, що застосовувати статтю про неодноразові порушення можна тільки в разі, якщо вони не були формальними і порушували права громадян.

Прокуратура у відповідь на апеляційну скаргу адвокатів Котова заявила, що вирок не суперечить постанові Конституційного суду Росії. У відомстві назвали «реальною загрозою» те, що під час акцій московський активіст нібито порушував правила дорожнього руху і блокував прохід громадян до визначних пам’яток міста.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Котова політичним в’язнем.

XS
SM
MD
LG