Доступність посилання

ТОП новини

Кримський журналіст Микола Семена відзначає 70-річчя в Києві


Микола Семена

Кримському журналісту, заслуженому журналісту України, оглядачеві проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Миколі Семені 14 травня виповнюється 70 років. У свій ювілей він перебуває в Києві, а його дружина залишається в анексованому Криму.

Микола Семена розповів Крим.Реалії, що після переїзду до Києва занурився в читання. За його словами, в анексованому Криму йому не вистачало якісної літератури. Зараз Семена не тільки багато читає, а й пише рецензії на книги українських авторів, у тому числі – і документальні видання про російську анексію Криму. За його словами, подібні публікації він розглядає як один з інструментів журналістської діяльності.

Говорячи про свободу, журналіст згадує, як він жив на анексованому півострові. Під час слідства це було життя, в якому стеження російських спецслужб стало буденним. Журналіста фотографували під час зустрічей зі знайомими, спостерігали за його переміщеннями, фіксували його дії. Він проходив перевірки і кілька разів над ним нависала загроза затримання й арешту.

На запитання, чи міг Микола Семена за все своє життя уявити ситуацію, в якій він міг би постраждати за журналістську діяльність, він відповідає негативно.

«Це було немислимо, в Україні завжди була свобода слова. Я публікував у «Дзеркалі тижня», пізніше в газеті «День» відверті матеріали з критикою чиновників, і не було жодних припущень, що я за цю критику можу бути покараний. Але після анексії Криму було відразу зрозуміло, що життя змінилося», – розповів журналіст.

Семена зізнається, що чекає на закінчення карантину, оголошеного в Україні через поширення коронавірусної інфекції, щоб знову отримати можливість подорожувати і писати репортажі, знімати фотонариси і працювати в громадських організаціях, брати участь у громадському житті, відвідувати книжкові магазини, бібліотеки, архіви.

22 вересня 2017 року в Сімферополі підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд засудив Миколу Семену до двох із половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Його звинувачували в «закликах до порушення територіальної цілісності Росії».

У грудні підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Журналіст стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки».

28 січня 2020 року Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

18 лютого журналіст виїхав з Криму на материкову частину України. Він не планує повертатися на анексований півострів. Наступного дня Семену зустріли на вокзалі в Києві.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG