Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 11:00

Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ схвалив резолюцію щодо Криму


(©Shutterstock)

Комітет Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі на сесії в столиці Грузії Тбілісі схвалив проект резолюції, яка має засудити анексію Росією українського Криму.

Проект резолюції, внесеної на розгляд Парламентської асамблеї ОБСЄ українськими представниками, називається «Про порушення прав людини і основних свобод в Криму, порушення прав кримськотатарського населення».

«Парламентська асамблея ОБСЄ закликає Російську Федерацію припинити агресію проти України і повністю виконувати свої зобов’язання, що випливають з Статуту ООН, Гельсінського заключного акту, а також інших норм і принципів міжнародного права, в тому числі принципів і зобов’язань в рамках ОБСЄ», – мовиться у проекті документу.

У тексті є заклик до держав-учасників утримуватися від будь-яких дій або контактів, які прямо або побічно можуть свідчити про визнання зміни статусу Автономної республіки Крим та міста Севастополя як невід’ємної частини України.

У документі засуджуються репресивні заходи з боку «де-факто влади» проти Меджлісу кримськотатарського народу і його керівників, а також суворі обмеження свободи мирних зібрань, що поширюються в тому числі і на традиційні заходи, приурочені до річниці депортації кримських татар.

ПА ОБСЄ, відповідно до тексту проекту, має засудити серйозні обмеження свободи ЗМІ та свободи вираження думок в анексованому Криму, а також висловити стурбованість у зв’язку зі зникненням можливості отримувати освіту українською мовою.

У документі також пропонується закликати Росію «невідкладно і беззастережно» звільнити політв’язнів-кримчан, «які були незаконно затримані або ув’язнені за сфабрикованими звинуваченнями де-факто влади в окупованому Криму».

Російська делегація відмовилася брати участь в обговоренні проекту резолюції.

Для набуття чинності цю резолюцію має затвердити повний склад ПА ОБСЄ на сесійному засіданні.

Сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ проходить в Тбілісі з 1 по 5 липня.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG