Доступність посилання

ТОП новини

Росія направила у Середземне море ще 2 військових кораблі


Російські малі ракетні кораблі «Серпухов» і «Зелений Дол» в анексованому Криму (архівне фото)
Російські малі ракетні кораблі «Серпухов» і «Зелений Дол» в анексованому Криму (архівне фото)

Росія заявляє про направлення ще двох військових кораблів у Середземне море.

Речник російського чорноморського флоту повідомив, що малі ракетні кораблі «Серпухов» і «Зелений Дол» 4 жовтня вийшли з Севастополя, а ввечері середи мають увійти в акваторію Середземного моря.

Ці два судна мають збільшену водотоннажність, а крім засобів самооборони оснащені новітнім ракетним комплексом великої дальності.

Це повідомлення з’явилося наступного дня після того, як Росія підтвердила направлення ракетного комплексу С-300ВМ до сирійського порту Тартус у Середземному морі.

США припинили співпрацю з Росією щодо врегулювання ситуації у Сирії 3 жовтня. У Державному департаменті заявили, що Москва не виконала умови угоди про сприяння перемир’ю, підписаного у вересні. Росія у відповідь звинуватила Вашингтон у прагненні домогтися зміни влади в Сирії за допомогою співпраці з ісламістами.

Перемир’я в Сирії, зокрема в місті Алеппо, про яке домовлялися Вашингтон і Москва раніше, минулого місяця було зірване. Після цього сирійські урядові війська і їхні союзники за підтримки повітряних ударів Росії почали наступ на оточену східну частину Алеппо, яку контролюють противники режиму і де живуть сотні тисяч цивільних. Цей наступ призвів до загибелі вже сотень мирних мешканців і значних руйнувань соціальних об’єктів. Попри широку міжнародну критику, і Дамаск, і Москва заявляють, що не зупинять цього наступу.

П’ятирічний конфлікт забрав життя понад 250 тисяч сирійців, біженцями чи вимушеними переселенцями стали близько половини довоєнного населення країни.

XS
SM
MD
LG