Доступність посилання

ТОП новини

В оточеній частині Алеппо залишається близько 100 тисяч людей – ООН


Руперт Колвілл
Руперт Колвілл

В ООН повідомляють, що в оточеній частині сирійського Алеппо перебувають близько 100 тисяч людей.

Речник комісара ООН з прав людини Руперт Колвілл заявив 9 грудня, що наразі незрозуміло, скільки людей залишили оточену частину міста. «Надзвичайно важко оцінити це у цій мінливій і складній ситуації», – сказав він.

Але, говорить Колвілл, в ООН зібрали свідчення, що «сотні чоловіків зникли» після того, як перейшли на контрольовану урядовими військами частину Алеппо.

Сирійські урядові сили і їхні союзники продовжують операцію з наступу на утримувані повстанцями райони міста Алеппо. Очевидці і спостерігачі 9 грудня повідомляють про обстріл і повітряні удари по утримуваних повстанцями територіях, незважаючи на повідомлення Росії, яка 8 грудня заявила про припинення наступу для евакуації цивільних.

Сирійські правозахисники, що базуються в Лондоні, заявляють з посиланням на інформаторів у місті, що ракетні удари уряду фіксували протягом ночі і вранці 9 грудня.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 8 грудня оголосив, що сирійські сили «зупинили» операцію в східному Алеппо, через евакуацію цивільних.

Водночас 9 грудня Лавров повідомив, що урядові сили в Сирії відновили бої «після гуманітарної паузи» і що атаки триватимуть доти, поки «бандити все ще будуть в Алеппо».

За останні тижні сирійські урядові сили відбили в повстанців близько 75% території східного Алеппо. Повстанці контролювали східну частину міста від 2012 року.

Росія надає військову і дипломатичну підтримку Асада упродовж всього 5-річного конфлікту, який почався в 2011 році з силового розгону урядом протестувальників і переріс у громадянську війну, внаслідок якої загинули понад 250 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG