Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 01:57

НАБУ: 24 з 68 проваджень, переданих до суду, залишаються без розгляду


Логотип НАБУ

Із 68 проваджень, у яких детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, 24 наразі залишаються без судового розгляду. Про це інформує прес-служба НАБУ.

За даними агентства, деякі справи у судах не можуть розглянути вже понад рік.

«Рекордсменом» за параметром затримки розгляду у суді є провадження стосовно судді Сєвєродонецького міського суду (відома у ЗМІ як «суддя з нерухомістю в Іспанії»), яке вже 15 місяців перебуває без руху в Слов’янському міськрайонному суді Донецької області. Понад рік не розглядається й справа про незаконний вплив на міністра економічного розвитку та торгівлі», – повідомляють у агентстві.

«Серед причин затягування розгляду справ у судах: проблеми з визначенням підсудності, зайнятість та відвід служителів Феміди, неявка учасників процесу, повернення обвинувального акту прокурорам САП, тривалий розгляд в апеляційній інстанції тощо», – додали в НАБУ.

І посольство США в Україні, і представництво ЄС раніше закликали до створення в Україні антикорупційних судів. Без них, на переконання західних партнерів України, діяльність відомств на кшталт НАБУ не буде ефективною.

В Адміністрації президента України заявляють, що підтримують створення антикорупційних судів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG