Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 10:17

Україна будує міжнародний механізм деокупації Криму – Макеєв


Олексій Макеєв

Українські дипломати працюють над створенням міжнародного механізму деокупації Криму, переконує директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв.

«Механізм деокупації Криму ми будуємо завдяки наявним інструментам на різних міжнародних майданчиках. Ви пам’ятаєте, минулого року була дуже потужна резолюція Генасамблеї ООН стосовно ситуації в сфері прав людини. Ця тема також порушується на майданчику Ради Європи. Ми прагнемо до того, щоб такий механізм був створений, хоча, звичайно, сьогодні у всіх на устах переговори у «нормандському» і «мінському» форматах для того, щоб зупинити криваву війну, яку веде Росія на Донбасі», – сказав Олексій Макеєв в ефірі Радіо Свобода.

Він також зазначив, що санкції залишаються найбільш ефективним із наявних в українських партнерів інструментів тиску на Росію.

«Санкційна політика поряд із політикою ізоляції та міжнародного політичного тиску є тими невоєнними інструментами, які мають змусити Росію припинити агресію проти України», – сказав Макеєв.

Цього року представник України при Євросоюзі Микола Точицький заявляв, що настав час розробити і запустити міжнародний переговорний механізм для деокупації Криму.

У січні 2016 року президент України Петро Порошенко стверджував, що Україна запропонує міжнародний механізм деокупації півострова, «оптимальним форматом якого є «Женева плюс» – з участю партнерів з Європи, США і, можливо, країн-підписантів Будапештського меморандуму».

Сьогодні Рада Європейського союзу продовжила ще на рік санкції щодо анексованого Росією Криму. Обмеження передбачають заборону на імпорт до ЄС будь-яких кримських товарів, заборону європейських інвестицій у Крим, зокрема придбання там нерухомості, фінансування бізнесу і надання послуг. Європейським суднам також заборонений вхід у кримські порти за винятком екстрених ситуацій.

Санкції були запроваджені у 2014 році у відповідь на російську анексію українського півострова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG