Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 23:20

Європарламент у жовтні розгляне резолюцію про порушення прав людини в Криму


Європейський парламент у жовтні проведе дебати й голосування щодо резолюції про порушення прав людини в анексованому Росією Криму.

На засіданні 5 жовтня у Страсбурзі європарламентарі зосередяться, зокрема, на справах журналіста Радіо Свобода Миколи Семени і кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза й Ільмі Умерова.

Як очікують, проект резолюції буде розроблений упродовж наступного тижня.

Євродепутати, які братимуть участь у цьому процесі, заявили Радіо Свобода, що документ, ймовірно, міститиме звинувачення на адресу Росії в порушенні прав людей, які публічно виступили проти анексії Криму.

Крім того, як очікується, резолюція міститиме заклик до Росії анулювати вирок Семені.

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс 26 вересня заявив Радіо Свобода, що Росія є єдиним зі 47 членів Ради Європи, що не співпрацює з його офісом протягом останніх кількох років.

25 вересня Управління ООН з прав людини у новій доповіді заявило, що ситуація у сфері прав людини в Криму «значно погіршилася за російської окупації». «Були задокументовані серйозні порушення прав людини, такі, як свавільні арешти й затримання, насильницькі зникнення, жорстоке поводження й катування, і щонайменше одна судова позасудова страта», – мовиться в документі.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG