Доступність посилання

ТОП новини

Скотланд-Ярд повідомив приблизну хронологію подій у день отруєння Скрипалів


Кордон біля лавки, на якій знайшли Сергія Скрипаля та його дочку Юлію, 11 березня 2018 року
Кордон біля лавки, на якій знайшли Сергія Скрипаля та його дочку Юлію, 11 березня 2018 року

Скотланд-Ярд заявляє, що встановив приблизну хронологію подій у день отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Згідно із заявою британської поліції, яка була оприлюднена 5 червня, Юлія Скрипаль прибула з Росії до аеропорту «Хітроу», що біля Лондона, близько 14:40 3 березня. Біля 9:15 4 березня машину Сергія Скрипаля зафіксували в районі Лондон-роуд, Черчілль-вей-норт і Уілтон-роуд у місті Солсбері, а о 13:30 – на Девізес-роуд. Близько 13:40 вони припаркували автомобіль у торговельному центрі Maltings, після чого пішли до Bishops Mill Pub у центрі міста. Біля 14:20 вони зайшли на обід до ресторану Zizzi, який покинули близько 15:35. Орієнтовно через 40 хвилин екстрені служби отримали повідомлення, що Сергій і Юлія Скрипалі перебувають на лавці біля ресторану в критичному стані.

У поліції також заявили, що вже переглянули понад 4 тисячі годин відео з камер спостереження, отримали інформацію від понад 900 свідків та провели 176 обшуків.

4 березня колишнього співробітника ГРУ Росії Сергія Скрипаля і його дочку Юлію виявили непритомними в британському Солсбері. Лондон стверджує, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною «Новачок», розробленою в Росії. Москва це заперечує.

Після кількох тижнів лікування Юлію Скрипаль виписали з лікарні 10 квітня. Стан її батька також поліпшився в процесі лікування. Сергія Скрипаля виписали з лікарні 18 травня.

Експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Великої Британії про хімічний склад речовини, якою отруїли Скрипалів.

Замах на Скрипалів призвів до поглиблення кризи у відносинах між країнами Заходу та Росією. Близько 30 країн оголосили про висилку російських дипломатів на знак солідарності з Великою Британією. Росія у відповідь почала висилати співробітників західних дипмісій.

XS
SM
MD
LG