ДСНС: кількість поранених через удар Росії на Кривий Ріг перевищила 20
У Кривому Розі зросла кількість постраждалих, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.
За даними служби, кількість постраждалих зросла до 23 людей, з них шестеро дітей.
Також ракетний удар пошкодив 29 багатоквартирних будинків, 21 автомобіль та адміністративну будівлю.
«Аварійно-рятувальні роботи тривають. На місці події працюють психологи ДСНС», – додає відомство.
Криворізький політик Олександр Вілкул повідомив про загиблу:
«На жаль, внаслідок ракетної атаки загинула жінка похилого віку 77 років».
Командування: на фронті від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення
Російські війська продовжують атакувати на низці напрямків, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у вечірньому зведенні 8 січня. Від початку доби на фронті відбулося 142 бойових зіткнення.
Зокрема, українські війська відбили три російських штурми на Північно-Слобожанському і Курському напрямках. На Південно-Слобожанському напрямку армія РФ шість разів штурмувала українські позиції.
Штаб фіксує російські атаки на Куп’янському, Лиманському та Слов’янському напрямках. На Краматорському напрямку російські війська наступальних дій не проводили.
На Костянтинівському напрямку армія РФ 16 разів йшла в наступ на позиції українських підрозділів.
Удар Росії по Кривому Рогу: кількість поранених зросла до 17 – Вілкул
Кількість постраждалих внаслідок російського удару по Кривому Рогу 8 січня зросла, повідомив місцевий політик Олександр Вілкул:
«На зараз вже 17 постраждалих від ворожого обстрілу. Серед них троє дітей та 8 жінок».
Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомляє про 14 постраждалих, в тому числі двох дітей.
За даними Вілкула, 15 людей перебувають у лікарнях, один із них у тяжкому стані, ще один – у вкрай тяжкому. Інші поранені в стані середньої тяжкості, лікарі надають їм необхідну допомогу.
Читайте також: Кулеба: у Дніпропетровській області частково відновили постачання тепла й води
На місці влучання ракет «Іскандер-М» триває аварійно-рятувальна операція. За даними міської влади, пошкоджені 29 багатоповерхових будинків, до 10 об’єктів бізнесу та автомобілі. Також був уражений об’єкт інфраструктури. Вілкул додав, що 115 823 абонентів знеструмлені.
Унаслідок попереднього удару, завданого менш як добу тому, Кривий Ріг був знеструмлений, упродовж дня 8 січня постачання електрики вдалося частково відновити.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують інші українські регіони.
Читайте також: «Сьогодні вночі може бути новий російський масований удар» – Зеленський у відеозверненні
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Генштаб ЗСУ повідомляє про удари по об’єктах російської логістики
Українські війська уразили низку російських військових об’єктах, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України 8 січня.
Зокрема, за повідомленням, Сили оборони «з метою порушення забезпечення пально-мастильними матеріалами підрозділів» угруповання військ «Днєпр» уразили ешелон з ПММ на наливній естакаді нафтобази «Гвардійське» в окупованому Криму. Командування додає, що масштаб збитків уточнюється.
Також для зниження бойових спроможностей російської армії на Оріхівському напрямку ЗСУ вразили розташування російського ремонтного підрозділу в районі населеного пункту Гірне на окупованій Донеччині.
Читайте також: Генштаб ЗСУ підтвердив ураження нафтобази у Бєлгородській області РФ
«Сили оборони України продовжують заходи із системного зниження воєнно-економічного потенціалу та наступальних спроможностей російських окупантів», – додає командування.
Російське командування наразі не повідомляло про ураження. Редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити ці дані.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії різні об’єкти на території РФ зазнають повітряних ударів. Найчастіше в 2024 і 2025 роках ціллю атак ставали нафтопереробні заводи (НПЗ). Ударів також зазнають російські об’єкти на окупованих територіях України.
Більшість атак Генштаб ЗСУ підтверджував, заявляючи, що Сили оборони України «системно реалізують заходи, спрямовані на зниження бойового потенціалу російських окупаційних військ, а також на примушення РФ до припинення збройної агресії проти України».
Свириденко: уряд пропонує перехід на дистанційне навчання через погоду
Кабінет міністрів ухвалив низку рішень через «суттєве погіршення погодних умов і зниження температури повітря», повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко 8 січня.
Зокрема, за її словами, Міністерство освіти і науки разом з іншими органами влади та місцевими адміністраціями мають «невідкладно опрацювати питання» щодо тимчасового припинення очного навчання. Також пропонується перехід на дистанційне навчання або продовження зимових канікул щонайменше до 19 січня.
«Йдеться про заклади дошкільної освіти, загальної середньої, професійної фахової передвищої та вищої освіти», – уточнила Свириденко.
Посольство США попередило про «потенційно значний повітряний напад» РФ на Україну протягом наступних днів
Посольство США в Україні попередило 8 січня про високу ймовірність масованого російського удару по Україні впродовж кількох наступних днів.
«Посольство США в Києві отримало інформацію про потенційно значний повітряний напад, який може статися будь-коли протягом наступних кількох днів. Посольство, як завжди, рекомендує громадянам США бути готовими негайно сховатися в разі оголошення повітряної тривоги», – йдеться в попередженні.
Дипломати рекомендують порядок дій, відомий більшості українців – уточнити розташування найближчого укриття, завантажити на смартфон застосунок «Повітряна тривога», негайно вирушити до укриття в разі оголошення тривоги.
«Перевіряйте місцеві ЗМІ на наявність термінових новин. Будьте готові коригувати свої плани. Майте запаси води, їжі та ліків. Дотримуйтесь вказівок українських посадовців та служб швидкого реагування в разі надзвичайної ситуації», – додають у посольстві США.
Військові РФ завдали удару по портовій інфраструктурі на Одещині – Кіпер
Російські військові 8 січня атакували ударними безпілотниками портову інфраструктуру Одещини, повідомив голова ОВА Олег Кіпер.
«Зафіксовані вибухи на території морського порту в Одеському районі. Пошкоджено порожній резервуар для зберігання олії. Минулося без пожежі. Інформація про загиблих та постраждалих, на щастя, не надходила», – вказав очільник області.
Сенат США підтримав заборону на подальші воєнні дії у Венесуелі в обхід Конгресу
Сенат Сполучених Штатів 8 січня схвалив процедурну резолюцію, яка блокує подальші воєнні дії адміністрації президента Дональда Трампа у Венесуелі без дозволу Конгресу – про це повідомили американські медіа.
Голосування, яке відбулося через кілька днів після американської військової операції у Венесуелі, відкриває шлях для подальшого розгляду документа в Палаті представників зі 100 конгресменів, зазначає агентство Reuters.
Документ підтримали 52 сенатори, проти висловилися 47. Разом з усіма демократами за просування резолюції цього разу проголосували і кілька соратників Трампа щодо Республіканської партії.
Північ Покровська «під нашим контролем» – Сирський
Найскладнішою назвав оперативну ситуацію на Покровському напрямку головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Як ідеться у його вечірньому повідомленні 8 січня, на цьому напрямку «щодня відбувається близько пів сотні бойових зіткнень».
«Наші війська докладають максимальних зусиль, щоб зупинити просування противника та знищити його особовий склад і техніку. Північна частина Покровська під нашим контролем. Зупиняємо противника в Мирнограді. Ведемо активну оборону», – написав воєначальник у телеграмі.
За словами Сирського, завданням на цьому напрямку є «підтримувати бойові спроможності та берегти життя українських захисників – найцінніше, що в нас є».
Зеленський призначив нових очільників чотирьох областей
Президент Володимир Зеленський призначив голів кількох обласних військових адміністрацій – про це йдеться в указах, які Офіс президента оприлюднив 8 січня.
Документи передбачають призначення:
- Наталі Заболотної головою Вінницької обласної державної адміністрації
- Олександра Ганжі головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації
- Віталія Дяківнича головою Полтавської обласної державної адміністрації
- Руслана Осипенка головою Чернівецької обласної державної адміністрації
Іншими указами Зеленський увільнив Владислава Гайваненка від тимчасового виконання обов’язків голови Дніпропетровської області, а також В’ячеслава Негоду з посади голови Тернопільщини «згідно з поданою ним заявою».
Напередодні прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що уряд вніс подання президенту про призначення кандидатур на посади голів чотирьох ОВА.
Зеленський 4 січня повідомив про співбесіди з кандидатами на посади очільників п’яти областей: Вінниччини, Дніпровщини, Полтавщини, Тернопільщини та Чернівецької області.
Число поранених у Кривому Розі зросло до 13 – ОВА
До 13 зросло число поранених унаслідок завданого ввечері 8 січня російського ракетного удару по Кривому Рогу, «один чоловік украй тяжкий, в операційній, із відірваною вибухом ногою», повідомив голова Дніпропетровської ОВА Владислав Гайваненко.
«У лікарнях 9 людей, серед них хлопці 7 та 16 років. Один чоловік залишається у вкрай тяжкому стані», – вказав очільник області.
За його словами, «пошкоджені майже півтора десятка багатоквартирних будинків, автівки».
Раніше йшлося про п’ятьох постраждалих, серед яких дитина.
Унаслідок попереднього удару, завданого менш як добу тому, Кривий Ріг був знеструмлений, упродовж дня 8 січня постачання електрики вдалося частково відновити.
Кулеба: у Дніпропетровській області частково відновили постачання тепла й води
У Дніпропетровській області внаслідок російської атаки на енергетичну інфраструктуру сотні тисяч людей залишилися без електрики, тепла і води в умовах погіршення погоди, заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба 8 січня.
«Це цілеспрямований терор проти цивільних», – прокоментував він.
Кулеба додав, що уряд спільно з місцевою владою та комунальними службами координує відновлення і підключення альтернативних джерел живлення. Усі об’єкти критичної інфраструктури працюють на генераторах.
Станом на зараз, за даними міністра:
- водопостачання відновили для понад 1,7 мільйона абонентів
- теплопостачання відновили для близько 270 тисяч абонентів, зокрема, в Кривому Розі; водночас, зазначив міністр, місто постійно перебуває під російськими атаками, відтак ситуація може змінюватися
- без тепла «залишаються орієнтовно 250 000 абонентів, без води – близько 20 000»
«Із поступовим відновленням електроенергії кількість заживлених абонентів з теплом та водою буде збільшуватися. Водовідведення працює без обмежень. За попередніми прогнозами, ремонтні роботи з відновлення будуть завершені до кінця доби», – додав Кулеба.
Міністр подякував обласним адміністраціям Київської та Луганської областей за передачу 45 генераторів для підтримки стабільної роботи критичної інфраструктури.
Згодом Кулеба додав, що в Нікополі повністю відновили тепло та водопостачання після російського удару по енергетиці Дніпропетровщини.
Затриманий США танкер пов'язаний із соратником Медведчука і молдовським олігархом-утікачем Шором (розслідування)
7 січня берегова охорона США затримала в північній Атлантиці нафтовий танкер Marinera (колишній Bella 1). Переслідування судна тривало два з половиною тижні, за цей час воно змінило прапор Гаяни на російський і заручилося підтримкою Москви. За повідомленнями ЗМІ, його навіть супроводжував російський підводний човен. Такий рівень залученості Росії у проблеми танкера на іншому кінці світу не є випадковим.
Як з'ясували розслідувачі проєкту «Система» та Радіо Свобода, танкер пов'язаний із давніми союзниками Кремля – колишнім одеським депутатом від ОПЗЖ Віктором Баранським та молдовським олігархом-утікачем Іланом Шором.
Танкер Marinera отримав тимчасовий дозвіл ходити під прапором Росії на четвертий день погоні, яку влаштували США. А саме 24 грудня 2025 року. Змінився і власник танкера – замість турецької компанії, що перебуває під санкціями США, ним стала російська компанія із Рязані «Буревестмарин». Вона була зареєстрована в липні 2025–го, і відтоді її гендиректором та єдиним власником значиться 39-річний уродженець Чити Ілля Бугай.
Бугай прочитав запитання, які проєкт «Система» та Радіо Свобода надіслали йому в месенджер, але не відповів на них.
Бугай також очолює московське ТОВ «Руснефтехимторг», яке займається постачанням палива, зокрема танкерним. Серед основних покупців палива «Руснефтехимторга» значилися кілька зарубіжних компаній, і у всіх них є спільна риса – ними володіють жінки, які проживають у Молдові.
Як мінімум дві дами з цієї компанії вже потрапляли в приціл журналістів. Видання «Верстка» називало їх номіналами в імперії тіньового танкерного флоту, за якою стоїть колишній депутат Одеської міськради Віктор Баранський.
Повністю читайте тут
«Сьогодні вночі може бути новий російський масований удар» – Зеленський у відеозверненні
Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 8 січня попередив про високу ймовірність нового російського повітряного удару та розповів про перебіг відновлення інфраструктури областей, потерпілих днем раніше.
«Є інформація, що сьогодні вночі може бути новий російський масований удар. Дуже важливо звертати увагу на повітряні тривоги сьогодні, завтра, постійно, спускатися в укриття. Росіяни незмінні: вони намагаються скористатися погодою», – наголосив глава держави.
Зеленський вказав, що в Дніпропетровській та Запорізькій областях після завданих 7 січня російських ударів була «надзвичайно складна ситуація з електрикою, всім забезпеченням».
«У Запорізькій області ще вдень відновили енергопостачання за графіками. Дніпро, Кривий Ріг, Нікополь, Павлоград та інші міста і громади Дніпровщини досі в роботі. Були сьогодні, на жаль, і нові удари – саме по енергетиці й по цивільному сектору також, в Кривому Розі – по житлових будинках», ؘ– відзначив президент України.
Унаслідок удару по Кривому Рогу постраждали п’ятеро людей, серед яких дитина – ОВА
Унаслідок завданого російськими військовими ввечері 8 січня ракетного удару по Кривому Рогу постраждали п’ятеро людей, серед яких дитина, повідомив голова Дніпропетровської ОВА Владислав Гайваненко.
«57-річний чоловік у тяжкому стані. Побиті вікна та балкони в кількох багатоповерхівках. Також понівечена інфраструктура», – додав посадовець.
Раніше криворізький політик Олександр Вілкул інформував, що російські військові атакували місто двома балістичними ракетами «Іскандер», які поцілили по багатоквартирних будинках.
Унаслідок попереднього удару, завданого менш як добу тому, Кривий Ріг був знеструмлений, упродовж дня 8 січня постачання електрики вдалося частково відновити.
Юрчишин: поліція розслідує ймовірне стеження за журналістами в справі «Мідас»
Національна поліція відкрила справу щодо можливого незаконного поширення даних журналістів фігурантами справи «Мідас» – про це повідомив народний депутат від «Голосу», голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин 8 січня.
Він оприлюднив фото відповіді Нацполіції на своє депутатське звернення.
Згідно з листом, правоохоронці розглянули його звернення щодо «можливого незаконного поширення персональних даних журналістів членами злочинної організації, діяльність якої розслідується Національним антикорупційним бюро України в межах операції «Мідас», а також з інших питань.
Читайте також: Пристайко про «Міндічгейт», вплив Єрмака на Зеленського, переговори і вибори
Слідчий відділ Солом’янського управління поліції в Києві почав досудове розслідування за цими відомостями в окремому провадженні, кваліфікованими як ймовірне порушення недоторканності приватного життя.
Відповідь не містить імен журналістів, за якими, можливо, тривало стеження.
«Правоохоронці будуть розслідувати стеження за медійниками. Нагадаю, фігуранти збирали інформацію на: Марину Ансіфорову, Юрія Бутусова, Станіслава Речинського, Володимира Федорина, Ольгу Чайку, Юрія Ніколова, Андрія Куликова та навіть покійних Володимира Мостового та Олексу Шалайського», – уточнив Юрчишин.
У листопаді керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Абакумов повідомив, що в бекофісі, який фігурує в справі про операцію «Мідас», виявили понад 500 довідок на, зокрема, посадовців, детективів НАБУ, депутатів і журналістів.
Російські військові вдарили балістичними ракетами по житлових будинках у Кривому Розі – Вілкул
Російські військові другий день поспіль атакують Кривий Ріг, повідомив впливовий місцевий політик Олександр Вілкул. О 17-й годині він повідомив, по місту здійснюється удар балістичними ракетами, і «можливі ще виходи».
«Скінчені тварюки вдарили двома балістичними «Іскандерами» у багатоквартирні будинки. Надається допомога постраждалим», – написав Вілкул о 17:45.
Інші подробиці ще не оприлюднювалися.
Унаслідок здійсненого 7 січня удару Кривий Ріг був знеструмлений, упродовж дня 8 січня постачання електрики вдалося частково відновити.
Макрон заявив, що США «поступово відвертаються» від деяких своїх союзників
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Сполучені Штати «відходять від міжнародних правил» і «поступово відвертаються» від деяких своїх союзників.
«Сполучені Штати – це усталена держава, але вона поступово відвертається від деяких своїх союзників і відходить від міжнародних правил, які вона донедавна ще просувала», – сказав він, виступаючи зі своєю щорічною промовою перед французькими послами в Єлисейському палаці.
Макрон сказав, що серед великих держав існує спокуса «поділити світ».
Американська сторона наразі на цю заяву не реагувала.
У ніч проти 3 січня американські війська завдали ударів по військових об’єктах у столиці Венесуели Каракасі й захопили президента країни Ніколаса Мадуро і його дружину Силію Флорес. Влада США не вважає Мадуро легітимним президентом Венесуели і звинувачує його і Флорес у змові з метою «наркотероризму».
Представник Сполучених Штатів при ООН Майкл Волц заявив, що усунення й затримання Мадуро та його дружини було «хірургічною операцією із забезпечення правопорядку за підтримки військових США». За його словами, США не воюють із Венесуелою і не планують окупацію.
Читайте також – Politico: адміністрація Трампа планує провести розмови з американськими нафтовими компаніями щодо Венесуели
Європейський Союз, коментуючи ситуацію у Венесуелі, заявив, що принципи міжнародного права повинні бути дотримані, й волю народу країни треба поважати.
«Перевіряємо інформацію з американською стороною» – МЗС про українців на борту затриманого США танкера
У Міністерстві закордонних справ України 8 січня заявили, що перевіряють дані про наявність українських громадян на борту танкера Bella 1 (Marinera), затриманого американськими військовими на півночі Атлантичного океану.
«Перевіряємо інформацію з американською стороною, повернемося з коментарями пізніше після перевірки інформації», – вказали у зовнішньополітичному відомстві на запит Радіо Свобода.
Карибському морі танкер Bella 1, що йшов під панамським прапором і який, як стверджувалося, прямував до Венесуели. Вашингтон заявляв, що судно перебуває в санкційних списках міністерства фінансів США через перевезення підсанкційної нафти. Екіпаж, що складається з громадян Росії, України та Індії, відмовився підкорятися вимогам американських військових, згодом члени екіпажу танкера намалювали на своєму борту прапор Росії. Видання The Wall Street Journal повідомляло, що Росія надіслала підводний човен та «інші військово-морські сили» для супроводу танкера.
США захопили танкер удень 7 січня між Ісландією та Британськими островами. На борт судна висадився американський десант з вертольота. Агенція Reuters повідомляла, що в безпосередній близькості від танкера та Берегової охорони США перебували російські військові судна. Віце-резидент США Джей Ді Венс після завершення операції заявив, що це був «фальшивий російський танкер». «Вони намагалися видати себе за російський нафтовий танкер, щоб обійти санкційний режим», – сказав він в інтерв’ю Fox News.
Нове загострення під Покровськом: армія РФ штурмує місто поруч
Вранці 8 січня Генштаб повідомив про різке загострення ситуації навколо Покровська – за добу армія Росії здійснила там 77 атак. За добу до цього було 44.
Штурми, як повідомили у відомстві, відбувалися на всьому протяжному Покровському фронті – від Шахового до Філії. 46-та ОАеМБр оприлюднила і відео механізованих атак агресора, які, як повідомила, були відбиті.
Зважаючи на це, один з пріоритетів армії РФ тут – місто Родинське на північ від Покровська і Мирнограда. 28 грудня минулого року російське Міноборони заявило про його захоплення, що спростували 31 грудня в 1-му корпусі НГУ «Азов», який обороняє місто. В наступних повідомленнях корпус наголошував, що оборона Родинського триває.
Родинське, як і село Гришине на північний захід від Покровська, судячи з усього, залишаються останніми населеними пунктами, які дозволяють Силам оборони утримувати північ Покровсько-Мирноградської агломерації – через них проходять логістичні шляхи українського гарнізону.