МЗС України відповіло Захаровій, яка звинуватила Захід у продовольчій кризі

На сьогодні 22 мільйони тонн українського зерна неможливо вивезти через блокування чорноморських портів Росією

У Міністерстві закордонних справ України відповіли на звинувачення речниці російського МЗС, що ЄС, США та Велика Британія, буцімто, винні у продовольчій кризі.

«Блокада Росією морських портів України підриває глобальну продовольчу безпеку. Якщо українське зерно не буде звільнено, на світ чекає голод. Мільйони людей стали заручниками брудних ігор Москви», – наголосив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читайте також: Росія вивезла щонайменше 400 тисяч тонн українського зерна – Мінагрополітики

29 червня речниця російського МЗС Марія Захарова звинуватила у продовольчій кризі ЄС, США та Велику Британію, заявивши, що «Росія готова експортувати мільйони тонн зерна, якщо зняти західні заборони».

Україна є одним із найбільших у світі експортерів пшениці, кукурудзи і соняшникової олії, але російські війська наразі блокують українські чорноморські порти, ставлячи під загрозу світові продовольчі постачання.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Maxar: судна під російським прапором перевозять зерно з України до Сирії

На сьогодні 22 мільйони тонн українського зерна неможливо вивезти через блокування чорноморських портів Росією. 13 червня Україна поставила першу партію зерна в ЄС новим морським шляхом через Балтійське море.

Міжнародне співтовариство закликає Росію розблокувати порти й дозволити експорт українського зерна. Зокрема ООН закликала Росію дозволити вивезти зерно із українських портів.

Москва заявляла, що готова наростити постачання продовольства, якщо з неї знімуть санкції, запроваджені через війну проти України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Мінагрополітики відреагували на пропозиції Білорусі та Росії щодо вивезення українського зерна

Велика Британія відразу ж звинуватила Росію в «намаганні змусити світ платити викуп», наполягаючи на тому, що послаблення санкцій не буде. А у Білому домі заявили, що переговори про послаблення санкцій проти Росії, щоб отримати експорт зерна, не ведуться.