Прем’єр-міністри України та Японії Юлія Тимошенко і Таро Асо підтвердили наміри двох країн співпрацювати задля модернізації української економіки.
Після зустрічі, що відбулася у середу в Токіо, Тимошенко особливо відзначила лідерські позиції Японії в технологіях енергозбереження, охорони навколишнього середовища, скорочення шкідливих викидів в атмосферу.
Прем’єр-міністри домовилися про візит до України делегації японських експертів із фінансів і технологій у різних галузях, зокрема, фахівців із новітніх технологій енергозбереження.
Крім того, Таро Асо заявив, що важливою умовою отримання Україною кредиту Міжнародного валютного фонду має бути єднання «всіх внутрішніх сил в Україні».
Тимошенко: Україна розраховує на Японію в модернізації економіки
Україна розраховує, що Японія буде партнером у справі модернізації всіх галузей економіки – від енергетики до сільського господарства, заявила прем’єр Юлія Тимошенко під час робочого ланчу з членами Японської федерації бізнесу «Кейданрен».
Як приклад такої співпраці Тимошенко назвала укладену 18 березня угоду в рамках Кіотського протоколу про продаж квот на шкідливі викиди. «Отримані кошти буде використано виключно на екологічні цілі і на 100 відсотків у співпраці з японськими компаніями», – наголосила вона.
У вступному слові на робочому ланчі Прем’єр-міністр відзначила наявність загального для України та Японії прагнення до демократичних перетворень, а також «наявність спільного сусіда».
Керівник комітету ділової співпраці з Україною Федерації «Кейданрен» Мотоюкі Ока зазначив, що минулого року товарообіг між двома країнами зріс на 78 відсотків.
Під час ланчу прем’єр Тимошенко порушила питання про можливу участь японських компаній у модернізації української газотранспортної системи. Ця частина зустрічі відбулася без участі преси.
Головна мета візиту – залучення Японії до модернізації української ГТС
У середу в Токіо Прем’єр-міністр України розпочала свій робочий візит до Японії, де зустрічається з представниками влади та провідних корпорацій.
Головною темою візиту Юлії Тимошенко має стати можливість залучення Японії до модернізації української газотранспортної системи. Київ розглядає японські компанії як ключових інвесторів цього проекту.
За словами самої Тимошенко, залучення японських інвесторів буде проводитись у рамках підписаної угоди між Україною та ЄС щодо української ГТС.
Крім того, раніше Юлія Тимошенко заявляла, що уряд надіслав листи з проханням кредитувати Україну до низки країн, серед яких і Японія.
Крім голови уряду, у складі української делегації в Японії перебувають віце-прем’єр Григорій Немиря, міністр економіки Богдан Данилишин, координатор міжурядової українсько-японської співпраці Віталій Гайдук.
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
1
У Кремлі прокоментували загрозу арешту Путіна у Вірменії. Там визнали конституційним Римський статут МКС 82214 views
2The Times: кораблі двох країн були поблизу «Північних потоків» перед вибухами 26773 views
3СБУ заявляє, що інженер-конструктор заводу «Мотор Січ» виявився російським агентом 4986 views
4Москва протестує: військові Азербайджану зайняли висоту в Карабаху 4342 views
5Митрополит Павло заявляє, що ченці не можуть виселитися з Києво-Печерської лаври 3754 views
6Місія ООН у новому звіті про ситуацію в Україні заявила про відповідальність «обох сторін» 2796 views
7Зеленський пояснив, чому ЗСУ поки не можуть розпочати контрнаступ 2373 views
8Омбудсмен відреагував на заяву місії ООН про порушення прав російських полонених 2047 views
9США опинилися в «незручному становищі» через позицію Китаю – Bloomberg 1907 views
10Пригожин стверджує, що з війни проти України повернулися 5 тисяч колишніх вʼязнів 1818 views
ФОТО ТА ВІДЕО
-
Відео
«Буча-Комбуча», редиска «Азовсталь»: патріотичні гасла і назви у рекламі. Буде заборона?
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що забороняє використовувати патріотичні назви чи слогани у назвах брендів чи у їх рекламі. У якому вигляді можуть прийняти документ депутати і яка думка суспільства – чи прийнятні такі слогани – дивіться у відео.
-
Відео
Чому в Україні обурилися зйомками ігрового фільму про Бахмут
Ігрове кіно про двох маленьких братів із Бахмута, які виживають у зруйнованому будинку без дорослих. Таким був опис сценарію нового ігрового фільму, який збиралася знімати в Україні нібито команда Колумбійського університету. Як виявилося, американський режисер – росіянин Олександр Молочніков.