Видання також наводить слова його сина, який на запит газети заявив про намір звернутися до судових інстанцій, щоб заблокувати депортацію свого батька до Мюнхена. Ні в Берліні, ні у Вашингтоні поки що ніхто не береться називати точну дату, коли Дем’янюка вишлють зі США до Німеччини.
«Доказів є достаньо»
Мюнхенська прокуратура звинувачує Івана Дем’янюка в сприянні у вбивстві близько 29 тисяч євреїв.
1943-го року він упродовж півроку служив наглядачем у нацистському концентраційному таборі смертників «Собібор» на території окупованої Польщі. Дем’янюк відкидає такі закиди на свою адресу. У німецькому Центральному відомстві з розслідування злочинів націонал-соціалістів, однак, переконані, що доказів уже зібрано достатньо. Перевірили на автентичність і старе посвідчення Дем’янюка.
«Враховуючи всі дані, які ми маємо, можна стверджувати про справжність посвідчення. У цьому немає жодного сумніву. Власне, тому після проведення попереднього розслідування ми й передали справу далі до прокуратури. Ми переконані, що наших доказів достатньо, щоб притягти його до відповідальності за скоєні злочини», – сказала представниця Центрального відомства з розслідування злочинів націонал-соціалістів Кірстен Ґьотцен в в інтерв’ю Другому каналу німецького телебачення ZDF.
Попри затримку з висиланням Дем’янюка до Німеччини, його мюнхенські адвокати, все ж, роблять необхідні приготування й на випадок, коли клієнт прибуде. За інформацією німецьких ЗМІ, серед іншого, вони хочуть домогтися, щоб Дем’янюка відразу не відправили до в’язниці.
Родичі загиблих гуртуються
Тим часом, як повідомило видання «Spiegel», у Нідерландах сформувалася група родичів тих євреїв, які були замордовані в «Собіборі». Вони прагнуть також виступити у ролі позивачів на процесі проти Дем’янюка.
Кельнський юрист Корнеліус Нестлер, який консультує групу, пояснив, що «метою цих людей є не помста, а встановлення справедливості».
(Німеччина – Прага – Київ)