Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 11:42

Похвала Путіна на адресу Тимошенко – дар данайський Європі (європейська преса)


Прага – Головними українськими темами в європейській пресі сьогодні залишаються газ, вибори і грип. Чимало впливових експертів попереджають зі сторінок європейських газет, що «розслаблятися щодо постачання російського газу і ситуації в Україні не можна». Йдеться про заклики до всіх, хто в Європі серйозно ставиться до незалежності України і попередження про те, що в Ялті Путін і Тимошенко домовилися про більш небезпечні речі, аніж лише уникнення новорічної газової кризи. Ставка Москви цього разу набагато вища, аніж просто газовий терор Європи, вважають оглядачі.

Британська «Таймз» вважає, що «нинішня нібито відсутність загострення стосунків між Москвою і Києвом не дає підстав для Європи розслаблятися». Оглядачка Бронвен Меддокс попереджає, що «кожний, хто піклується про незалежність України, має з підозрою ставитися до того, про що домовилися Володимир Путін і Юлія Тимошенко в Ялті. Останній це може допомогти виграти президентські вибори 17 січня, але головна небезпека у тому, що Росія використає при цьому нездатність України заплатити за газ у 2010 році і розширить свій вплив у ключових галузях української промисловості. Можливо, навіть і те, що Москва буде в змозі використати
післявиборчу ситуацію для тривалішого перебування російського флоту в Севастополі»,– наголошує британська журналістка. Меддокс наводить оцінки відомих західних експертів, які вважають, що Україну чекають у 2010 році не менш важкі економічні випробовування, що супроводжуватимуться ще й новими політичними потрясіннями. У статті в «Таймз» ідеться також про те, що план Путіна полягає в обранні Тимошенко Президентом України і використанні економічних «зашморгів» (газових штрафів, політичного та економічного тиску) саме у найбільш складний економічний період для Києва, бо, за словами західних експертів, Україну чекає у 2010 році друга хвиля економічного спаду і «можливостей для маневру вже не буде». Бронвен Меддокс закликає європейців замислитися над тим, що стоїть «за похвалою Путіна на адресу Тимошенко» і чи не веде це до чогось гіршого, аніж просто перебої з постачанням російського газу до Європи. «Таймз» резюмує, що Юлія Тимошенко, укладаючи угоду з Путіним, думала лише про свої вибори, але не про довгострокові проблеми.

Російська «Нєзавісімая газета» наголошує, що у середу протистояння Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко випливло «на європейську арену», маючи на увазі виступ українського Прем’єра на конгресі Європейської народної партії в Бонні і аналітичну записку РНБО у Києві, де Європу застерігають від «надмірного довір’я до Тимошенко, котра грає на користь Росії» і що це може призвести до нових проблем для Європи. Тут знову йдеться про наміри Москви захопити українську ГТС, але в московській газеті з’являється й зовсім нова інформація. Цього разу, як зауважує російське видання, з уст нового міністра закордонних справ України Петра Порошенка. Він, як стверджує «Нєзавісімая газета», заявив у інтерв’ю в Києві, що на переговорах з Росією не йдеться про зміну форми власності на ГТС в Україні, а про спільне, Москви і Києва, будівництво нових відгалужень газогонів через Україну з новими формами власності як для Росії, так і для Європи.

Польська «Жиче Варшави» та чеська «Лідове новіни» звернули увагу на те, що Словаччина знову відкрила кордон з Україною, зважаючи на те, що епідемія грипу нібито йде в Україні на спад. Це стосується, насамперед, відновлення руху через піші прикордонні переходи з України на Словаччину – Великі Сельменці та Убля. Польські й чеські газети інформують, що грип охопив в Україні до півтора мільйона осіб і понад 300 з них померли від цієї недуги. Тоді як, наприклад, у Словаччині на грип за цей час захворіли до тисячі осіб і померло від нього лише троє.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG