Жителька Лисичанська Олена Ремигайло дуже занепокоєна інформацією про можливе закриття школи. Її дитині вчитися ще два роки і вона не хоче змінювати навчальний заклад.
«Вона одна у нас така школа – українська. За місцем проживання нам дуже зручно. Подобається мені й педагогічний склад. А в майбутньому вчитися, працювати, документи і все українською. Та й в Україні ж живемо. Хотіли краще знати мову», – каже Олена Ремигайло.
На школі зекономлять кошти
Батьки написали колективного листа меру Дунаєву з проханням не закривати школу. Проте, у міськвиконкомі запевняють, що рішення про закриття української школи ще не ухвалено, це питання розглядатиме спеціальна комісія. Утім, як зазначив Радіо Свобода співробітник прес-служби Лисичанської мерії Микита Бондарев, витрати міського бюджету у цьому році зменшено на 6 мільйонів гривень, а оскільки у Києві вирішили зекономити на освіті та культурі, то відповідну оптимізацію доводиться робити й на місцях.
«Теоретично у школі може навчатися 500 чоловік, але зараз у ній вчиться лише 167 учнів. Це єдина повна середня школа у місті, яка в цьому році не набрала ні 10, ні 11 клас. Те, що люди б’ють тривогу – це для них зрозуміло, але у нас є бюджет, є цифри, є факти», – зазначає Микита Бондарев.
Українською дев’ять класів
Також у прес-службі зауважили, що у Лисичанську є й інші українські школи, діти у них можуть навчатися українською мовою до дев’ятого класу. Батьки ж звертають увагу на віддаленість інших шкіл. Найбільш проблематичним закриття виявиться для дітей з обмеженими фізичними можливостями.
Подробиці про можливу ліквідацію української школи у Лисичанську голові комісії Луганської облради з питань освіти, депутату від Партії Регіонів Валерію Філіпову поки не відомі. Однак, він запевняє, що на Луганщині 60 % шкіл мають українську мову викладання.
«Я упевнений у тому, що викладання у перших класах має вестися тією мовою, яку вибирають батьки. Якщо в Лисичанську є люди, які хочуть аби їх дітей вчили українською мовою, то держава має забезпечити. Це їх конституційне право. Якщо є люди, які хочуть, щоб їх вчили російською, значить має бути російська мова», – сказав голова комісії облради з питань освіти Валерій Філіпов.