В Україні може бути свій «Вікілікс», – про це заявив брат екс-міністра внутрішніх справ Сергій Луценко. Багато представників нинішньої влади згадають про кров на власних руках, – зазначив він. «Газета по-українськи» поцікавилася у кількох експертів: яким може бути український «Вікілікс»? Які наслідки він матиме для влади, суспільства, опозиції? Більшість з опитуваних переконані, в Україні навряд чи хто зверне серйозну увагу на нові оприлюднені факти злочинів можновладців. Українці звикли до політичних скандалів і не реагують на них. Можна чекати явного невдоволення тільки від реальної ситуації, коли народ зубожіє до кінця, – зазначають експерти.
Сьогодні розрив між найменшою і найбільшою пенсією в Україні доходить до сотні разів, при цьому дві третини пенсіонерів отримують пенсію менш як 1000 гривень. Спостерігаються й значні відмінності між пенсіями чоловіків та жінок: нині середній розмір пенсії за віком у жінок майже на 500 гривень менший. Про особливості української пенсійної системи і майбутні зміни у ній розповідає газета «Голос України» у статті «Солідарна система себе вичерпала».
Продовольча організація ООН б’є на сполох і передбачає світову кризу через те, що ціни на сільгосппродукцію на Землі в грудні 2010 року досягли рекордних позначок. Україна, найбільший у світі володар родючого чорнозему, в найкоротші терміни має підготувати цим викликам гідну відповідь, адже, як переконує газета «День», держава може зменшити дефіцит продовольства в світі й добре на цьому заробити. Конкретніше видання розповідає у матеріалі «Земля виходить із тіні?».