У Міністерстві закордонних справ України третє засідання українсько-американської Комісії стратегічного партнерства назвали «однією з найбільш значимих з усіх запланованих зовнішньополітичних подій першої половини 2011 року». Цього разу на засіданні будуть присутні перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, а також міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр палива та енергетики Юрій Бойко, міністр юстиції Олександр Лавринович.
Речник МЗС Олександр Дікусаров у коментарі для Радіо Свобода розповідає, що сторони мають намір обговорити не лише динаміку українсько-американських відносин, але й співпрацю в окремих галузях. «Передбачається, що в ході засідання представники причетних міністерств і відомств прозвітують про підсумки діяльності двосторонніх механізмів, а саме – Ради з торгівлі та інвестицій, робочих груп з питань нерозповсюдження та експортного контролю, науки і техніки, а також політичного діалогу», – додає він.
Правозахисники хочуть достукатися до уряду
Водночас у МЗС зазначають: там нічого не знають про візит до Вашингтона групи українських правозахисників. Тим часом у коментарі для Радіо Свобода керівник громадської організації «Центр.ua» Олег Рибачук напередодні зазначив, що близько 20 представників української громадськості прибули до американської столиці за кілька днів до засідання Комісії, серед них і виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.
Представники української громадськості мають намір не лише розповісти про стан дотримання прав людини в Україні, але й звернутися до українських урядовців. Зокрема, вони хочуть нагадати урядовцям про своє бажання долучитися до розробки нового законопроекту про вибори народних депутатів (робочу групу з удосконалення виборчого законодавства очолює глава Мін’юсту Олександр Лавринович).
«У нас будуть конкретні проекти, про які ми тут домовимося, і на другий день після повернення в Україну ми звернемося до робочої групи Лавриновича і побачимо, яка буде реакція. Ми публічно розкажемо в Україні про те, про що ми домовилися з владою у Вашингтоні, і будемо публічно коментувати, як розвивається цей процес надалі», – додає Олег Рибачук.
Американську сторону Комісії стратегічного партнерства очолює Держсекретар США Гілларі Клінтон.