Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники поїхали до Вашингтона говорити з українською владою


Київ – 15 лютого у Вашингтоні відбудеться засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США. Українську сторону представлятимуть міністри закордонних справ, юстиції та палива й енергетики, а також перший заступник глави Адміністрації Президента.Вперше напередодні засідання такої українсько-американської комісії перед американськими урядовцями виступили українські правозахисники.

Українсько-американська Комісія стратегічного партнерства свого часу задумувалася як інструмент реалізації Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, підписаної наприкінці 2008 року. Один із підписантів Хартії, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко у коментарі для Радіо Свобода зазначає, що на засіданнях Комісії стратегічного партнерства є можливість обговорити найнагальніші питання українсько-американських відносин. «Це дуже важливий інструмент, за допомогою якого можна багато моментів не лише з’ясовувати, а й вирішувати», – каже він.

У Міністерстві закордонних справ України третє засідання українсько-американської Комісії стратегічного партнерства назвали «однією з найбільш значимих з усіх запланованих зовнішньополітичних подій першої половини 2011 року». Цього разу на засіданні будуть присутні перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, а також міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр палива та енергетики Юрій Бойко, міністр юстиції Олександр Лавринович.

Речник МЗС Олександр Дікусаров у коментарі для Радіо Свобода розповідає, що сторони мають намір обговорити не лише динаміку українсько-американських відносин, але й співпрацю в окремих галузях. «Передбачається, що в ході засідання представники причетних міністерств і відомств прозвітують про підсумки діяльності двосторонніх механізмів, а саме – Ради з торгівлі та інвестицій, робочих груп з питань нерозповсюдження та експортного контролю, науки і техніки, а також політичного діалогу», – додає він.

Правозахисники хочуть достукатися до уряду

Водночас у МЗС зазначають: там нічого не знають про візит до Вашингтона групи українських правозахисників. Тим часом у коментарі для Радіо Свобода керівник громадської організації «Центр.ua» Олег Рибачук напередодні зазначив, що близько 20 представників української громадськості прибули до американської столиці за кілька днів до засідання Комісії, серед них і виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

Представники української громадськості мають намір не лише розповісти про стан дотримання прав людини в Україні, але й звернутися до українських урядовців. Зокрема, вони хочуть нагадати урядовцям про своє бажання долучитися до розробки нового законопроекту про вибори народних депутатів (робочу групу з удосконалення виборчого законодавства очолює глава Мін’юсту Олександр Лавринович).

«У нас будуть конкретні проекти, про які ми тут домовимося, і на другий день після повернення в Україну ми звернемося до робочої групи Лавриновича і побачимо, яка буде реакція. Ми публічно розкажемо в Україні про те, про що ми домовилися з владою у Вашингтоні, і будемо публічно коментувати, як розвивається цей процес надалі», – додає Олег Рибачук.

Американську сторону Комісії стратегічного партнерства очолює Держсекретар США Гілларі Клінтон.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG