«Президент розглядає як особливо важливий напрямок реформ реформу державної служби. Для цього потрібні ефективні механізми. Досягнуто домовленості з представниками Школи державного управління імені Джорджа Кеннеді при Гарвардському університеті. Ця домовленість стосується прийняття для однотижневого тренінгу 50 українських державних службовців», – розповіла Акімова.
У Гарварді не навчать не брати хабарів – експерт
Джорджем звали іншого президента Сполучених Штатів, відзначила у розмові з Радіо Свобода директор Центру інформаційно-соціальних програм Христина Кричевська. Його прізвище Буш, і він також навчався у Школі імені Джона Кеннеді, додала експерт.
Перебування на лекціях в університеті, навіть у найпрестижнішому, не гарантує високого рівня знань, вважає Христина Кричевська.
«Попередній президент Америки закінчив PhD (доктор філософії) у Гарвардському університеті, у школі Кеннеді. Це був найбільш неосвічений президент за всю історію Америки. Не брати хабарі їх там не навчать. Я впевнена у тому, що їх треба вирощувати зі школи, потрібно створювати еліту. Ми не Америка. Якщо ми йдемо до Європи, тому що ми європейська держава, то потрібно розвивати своїх чиновників по-європейському, а не по-американському», – зазначила Кричевська.
Вчитися у Гарварді поїдуть діти посадовців – опозиціонер
Не навчать у Гарварді і українській мові, знання якої не вистачає представникам чинної влади, відзначив депутат від «БЮТ-Батьківщини» Андрій Павловський. Крім того, є побоювання, що щасливчиків, які поїдуть у Гарвард, уже давно визначили, каже опозиціонер.
«Боюсь, що все це перетвориться, як це у нас це робиться останнім часом, на профанацію. Чиновники, які поїдуть за кордон вчитись, – це будуть діти високопосадовців. Насправді нинішній владі кадровий резерв не потрібен. Їхній кадровий резерв – це Єнакієве і Макіївка. Звідти вони набирають свої кадри. Посади у державі роздані за родоплемінним принципом», – наголосив Павловський.
Тим часом уже понад 10 років слухачі Національної академії управління при Президентові України беруть участь у програмах навчання та підвищення кваліфікації у найкращих вишах Європи та Америки, у тому числі й у Гарварді.