Доступність посилання

ТОП новини

«Одісеєва зоря» над Лівією


Літак Збройних сил Великої Британії

Нью-Йорк – Авіація і військово-морські сили Європи та Сполучених Штатів здійснюють широку спільну операцію над Лівією. Мета операції – змусити війська диктатора Муаммара Каддафі припинити воєнні дії проти повстанців і мирного населення країни. Союзники бомбардують лівійські зенітні батареї, інші засоби протиповітряної оборони, щоб, згідно з резолюцією Ради безпеки ООН, закрити повітряний простір Лівії для бомбардувальників військ Каддафі. Зі свого боку, диктатор заповідає тривалу війну.

У спільній операції під кодовою назвою «Одісеєва зоря» беруть участь кораблі й літаки п’ятьох держав: Франції, Великої Британії, Канади, Італії та Сполучених Штатів. Очікують, що до коаліції можуть приєднатися деякі арабські країни, які схвалюють і підтримують дії союзників.

Участь Сполучених Штатів, як підкреслив президент Барак Обама, має обмежений характер і виключає застосування сухопутних військ.

«Ми не можемо стояти осторонь у той час, як тиран каже своєму народові, що пощади не буде і його війська посилюють наступ на Бенгазі й Місурату, де мирні люди наражаються на жорстокість і загибель від рук власного уряду. Отож ми кажемо чітко: (такі) дії мають наслідки, і наказ міжнародної спільноти мусить бути виконаний. Це і є причина створення коаліції», – заявив Обама.

Координовані повітряні удари


Американські та британські кораблі й підводні човни випустили понад сто крилатих ракет системи «Томагавк» по засобах протиповітряної оборони навколо лівійської столиці Тріполі й міста Місурата. Американські бомбардувальники Б-2 скинули 40 бомб на лівійській військовий аеродром. Французькі реактивні винищувачі нищили танки й бронетранспортери урядових військ навколо міста Бенгазі, в якому закріпилися повстанці. Сполучені Штати поки що здійснюють керівництво воєнною операцією, найбільшою від початку війни з Іраком 2003 року.

Разом з тим американці заповідають, що найближчими днями воєнні дії очолить коаліційне командування. Франція й Велика Британія відіграли провідну роль у вимогах міжнародного втручання у Лівії.

Це втручання наспіло після народних заворушень, які тривали понад місяць. Союзники сподіваються, що операція «Одісеєва зоря» послабить режим Каддафі такою мірою, що дасть змогу опозиції усунути диктатора від влади.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG