Доступність посилання

ТОП новини

На Донеччині зростає кількість мільйонерів (огляд преси)


Київ – Інформаційний простір України останнім часом нагадує зведення із кримінальної хроніки. Варто лише увімкнути телевізор – відновлення кримінальної справи проти Миколи Мельниченка, судові процеси над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценком... Складається враження, що Україна живе у безперервному судовому процесі. Але, як стверджує газета «День», головною метою у всіх цих справах є політичний розрахунок. Влада своїми діями практично не залишає вибору у пошуку причин проведення численних судових процесів: когось вона боїться, а комусь просто мститься. Однак, чи прораховує владна команда наслідки започаткованих судових процесів? Про це йдеться в матеріалі «Луценко: до і після».


Кількість офіційних мільйонерів у Донецькій області зросла до 164 осіб. Рік тому їх було на третину менше. У місцевій податковій пояснюють це поліпшенням життя в країні та розвитком економіки. Водночас, як інформує, посилаючись на результати соцопитувань «Газета по-українськи», погіршення матеріального становища за останніх 12 місяців відчули майже 70 відсотків українців, у чверті опитаних воно не змінилося, і тільки 5,9 відсотка стали жити краще. Кожній десятій родині в Україні не вистачає грошей навіть на їжу. Звісно, це не стосується донецьких мільйонерів, зазначає видання у статті «Мільйон від «дірки».

Можлива девальвація гривні непокоїть не лише українців, але й чиновників Нацбанку. Як інформують «Економічні відомості», за перші п’ять місяців цього року об’єм національної валюти, що накопичилась поза банківською системою України, сягнув 6 мільярдів доларів. А високий попит на валютну готівку з боку населення і малого бізнесу лишається невід’ємним фактором ризику на валютному ринку. Однак, як переконують експерти видання, панікувати українцям ще зарано.

На освітянському ринку небачена ситуація: місць у вишах більше, ніж випускників загальноосвітніх шкіл. На офіційному рівні така аномалія пояснюється кризовими демографічними явищами. Але чи справді лише народжуваність регулює процесами, що відбуваються у вищій школі? Ні, переконує кореспондент газети «Голос України». Він вважає, що криза перевиробництва на освітянській ниві призвела до «знецінення» диплома. Адже вища школа так і не зробила суспільство освіченішим, а виробництво – технологічно насиченим. Про це парламентська газета наголошує в статті «Дипломи без проблем».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG