Доступність посилання

ТОП новини

У Києві мітингує півтисячі чорнобильців


Мітинг чорнобильців та афганців, вересень 2011 року

Близько 500 чорнобильців з різних регіонів України прямують до Кабінету Міністрів України. Вони протестують проти ухваленого 5 червня Закону «Про гарантії держави з виконання судових рішень». Чорнобильці не згодні з тим, що рішення судів щодо соціальних виплат виконуватимуться лише у разі виділення коштів на ці цілі з держбюджету.

Закон спрямований на те, щоб ігнорувати рішення судів, сказав у коментарі Радіо Свобода Володимир Проскурін, голова «Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля».

«Європейський суд з прав людини зобов’язав державу Україну ухвалити відповідні законодавчі норми і розробити механізм, який би гарантував виконання рішень та постанов національних судів України. Відповідно до цього рішення і був підготовлений законопроект «Про гарантії держави з виконання судових рішень. На жаль, на нашу думку механізм, який закладений в цей закон, абсолютно не спрямований на те, щоб виконувати ці рішення, а спрямований на те, щоб їх ігнорувати і продовжувати не виконувати далі», – сказав Проскурін.

Сьогодні чорнобильці планують звернутися до Президента з вимогою накласти вето на Закон «Про гарантії держави з виконання судових рішень». Крім того, вимагають створити комісію або робочу групу, в яку б увійшли представники громадських організацій. Вона має опрацювати нову редакцію Закону «Про гарантії держави з виконання судових рішень».

Свої вимоги чорнобильці уже передали до Верховної Ради, яку пікетували зранку. Володимир Проскурін повідомив, що сьогодні міліція затримувала пікетувальників і тримала у відділку по кілька годин.

Восени минулого року цей законопроект викликав хвилю протесту по всій Україні. 1 листопада минулого року афганці та чорнобильці намагалися штурмом прорватися до Верховної ради й зламали огорожу навколо площі перед будівлею парламенту.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG