Доступність посилання

ТОП новини
21 січня 2021, Київ 07:07

Підприємців стало більше, процедури спрощуються – Бродський


Київ – У 2012 році кількість підприємців в Україні збільшилася на 15 відсотків, заявив голова Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський. Він також поінформував про зменшення регуляторного тиску на підприємців, а також суттєве скорочення кількості дозволів і ліцензій, потрібних для ведення бізнесу. Натомість самі підприємці кажуть, що і не знали б про спрощення процедури ведення бізнесу, якби Михайло Бродський про це не заявив.

Впродовж останнього року великі компанії почали звільняти високооплачуваних працівників і оформляти їх на роботу як «спрощенців», щоб знизити свої витрати. Це, за словами голови Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайла Бродського, і призвело до збільшення кількості підприємців.

«Тому в нас по Пенсійному фонду – зменшення робітників, а по підприємствам – збільшення на 15 відсотків за цей рік. Стало більше. Яким чином? Це – не підприємці. Це – оптимізація», – наголосив чиновник.

За останніми даними Державної служби статистики, в Україні станом на 1 липня кількість суб’єктів Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ) становила 1 мільйон 333 тисячі 531.

Бізнес не відчуває спрощення, про яке звітують чиновники – Продан

Голова Держкомпідприємництва також відзвітував, що за останні 2 роки в Україні суттєво скоротили кількість дозволів і ліцензій, потрібних для ведення бізнесу, а також зменшили регуляторний тиск. До кінця року обіцяють іще в два рази зменшити кількість документів, необхідних для ліцензування бізнесу. А також планують зменшити більш ніж у половину кількість документів, які проходять нотаріальне посвідчення.

Бізнес не відчуває спрощення, про яке звітують чиновники, констатує голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан. Вона каже: і не дізналася б про спрощення ведення бізнесу, якби про це не сказав Михайло Бродський.
Ті документи, які вони проводять – недолугі. Ухвалили закон, яким визначили виключний перелік дозвільних документів і тим переліком ввели новий дозвільний документ
Оксана Продан

«Насправді ті документи, які вони проводять – недолугі. Наприклад, вони ухвалили спрощення процедури закриття бізнесу, назвали це спрощенням, а паралельно ввели додаткову відповідальність, якої раніше не було – за відсутність бухгалтерського обліку. Або вони скасували свідоцтво про державну реєстрацію і начебто спростили процедуру, здавалося, але ввели додаткові документи, за які треба платити. Ухвалили закон, яким визначили виключний перелік дозвільних документів і тим переліком ввели новий дозвільний документ, який стосується практично всіх – це дозвіл пожежної служби на здачу нерухомості в оренду», – зазначає Оксана Продан.

Водночас Михайло Бродський наголошує на необхідності відновлення кредитування бізнесу за доступними відсотками. Так, за його словами, в наступному році Держпідприємництво буде кредитувати малі бізнеси, так звані «старт-апи». На ці цілі Держпідприємництво просить в уряду 200 мільйонів гривень. Представники бізнесу кажуть, що залишається величезним питанням – наскільки прозорою буде процедура і які саме «старт-апи» будуть кредитувати, чи не буде при цьому корупційний схем? Крім того, підприємці наголошують, що не варто кредитувати бізнеси, не пов’язані з виробництвом.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондент та редактор сайту Радіо Свобода

     

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG