Доступність посилання

ТОП новини

Підприємців стало більше, процедури спрощуються – Бродський


Київ – У 2012 році кількість підприємців в Україні збільшилася на 15 відсотків, заявив голова Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський. Він також поінформував про зменшення регуляторного тиску на підприємців, а також суттєве скорочення кількості дозволів і ліцензій, потрібних для ведення бізнесу. Натомість самі підприємці кажуть, що і не знали б про спрощення процедури ведення бізнесу, якби Михайло Бродський про це не заявив.

Впродовж останнього року великі компанії почали звільняти високооплачуваних працівників і оформляти їх на роботу як «спрощенців», щоб знизити свої витрати. Це, за словами голови Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайла Бродського, і призвело до збільшення кількості підприємців.

«Тому в нас по Пенсійному фонду – зменшення робітників, а по підприємствам – збільшення на 15 відсотків за цей рік. Стало більше. Яким чином? Це – не підприємці. Це – оптимізація», – наголосив чиновник.

За останніми даними Державної служби статистики, в Україні станом на 1 липня кількість суб’єктів Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ) становила 1 мільйон 333 тисячі 531.

Бізнес не відчуває спрощення, про яке звітують чиновники – Продан

Голова Держкомпідприємництва також відзвітував, що за останні 2 роки в Україні суттєво скоротили кількість дозволів і ліцензій, потрібних для ведення бізнесу, а також зменшили регуляторний тиск. До кінця року обіцяють іще в два рази зменшити кількість документів, необхідних для ліцензування бізнесу. А також планують зменшити більш ніж у половину кількість документів, які проходять нотаріальне посвідчення.

Бізнес не відчуває спрощення, про яке звітують чиновники, констатує голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан. Вона каже: і не дізналася б про спрощення ведення бізнесу, якби про це не сказав Михайло Бродський.
Ті документи, які вони проводять – недолугі. Ухвалили закон, яким визначили виключний перелік дозвільних документів і тим переліком ввели новий дозвільний документ
Оксана Продан

«Насправді ті документи, які вони проводять – недолугі. Наприклад, вони ухвалили спрощення процедури закриття бізнесу, назвали це спрощенням, а паралельно ввели додаткову відповідальність, якої раніше не було – за відсутність бухгалтерського обліку. Або вони скасували свідоцтво про державну реєстрацію і начебто спростили процедуру, здавалося, але ввели додаткові документи, за які треба платити. Ухвалили закон, яким визначили виключний перелік дозвільних документів і тим переліком ввели новий дозвільний документ, який стосується практично всіх – це дозвіл пожежної служби на здачу нерухомості в оренду», – зазначає Оксана Продан.

Водночас Михайло Бродський наголошує на необхідності відновлення кредитування бізнесу за доступними відсотками. Так, за його словами, в наступному році Держпідприємництво буде кредитувати малі бізнеси, так звані «старт-апи». На ці цілі Держпідприємництво просить в уряду 200 мільйонів гривень. Представники бізнесу кажуть, що залишається величезним питанням – наскільки прозорою буде процедура і які саме «старт-апи» будуть кредитувати, чи не буде при цьому корупційний схем? Крім того, підприємці наголошують, що не варто кредитувати бізнеси, не пов’язані з виробництвом.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG