Доступність посилання

ТОП новини

Україна не постачала зброю до Сирії – МЗС


Україна не постачала зброю до Сирії, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.

«Україна не здійснювала і не здійснює постачання таких товарів до Сирії», – заявив прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров на брифінгу у вівторок.

«Україна суворо дотримується своїх міжнародних зобов’язань у сфері передання товарів військового призначення», – запевнив представник МЗС, додавши, що інформація про міжнародну передачу цих товарів передається ООН і її можна подивитися на веб-сторінці реєстру звичайних озброєнь цієї організації.

«За інформацією МЗС, у 2010 році у повній відповідності з міжнародними вимогами і національними процедурами був підписаний контракт на постачання товарів військового призначення для потреб Міноборони Саудівської Аравії», – зазначив він.

Коментуючи на прохання агентства «Інтерфакс-Україна» повідомлення ВВС, в держкомпанії «Укрспецекспорт» зазначили, що Україна не здійснює міжнародних передач озброєнь до країн, що перебувають під ембарго Ради безпеки ООН або під якимись іншими санкціями міжнародних організацій.

Раніше британська телерадіокомпанія ВВС повідомила, що її журналісти виявили у повстанців, які діють у Сирії, щонайменше три ящики з маркою Луганського патронного заводу з військовим вантажем із України, які призначалися для армії Саудівської Аравії. На підтвердження своєї заяви журналісти опублікували на сайті фотографію дерев’яного ящика з маркуванням, з якого випливає, що його вміст був вироблений на заводі в Луганську, а відправлений з аеропорту Гостомеля, що поблизу Києва. За даними ВВС, влада Саудівської Аравії відмовляється коментувати повідомлення про виявлення ящиків.

У Сирії більш ніж півтора року не припиняється конфлікт, жертвами якого стали, за даними представників ООН, понад 20 тисяч осіб. Влада Сирії заявляє, що стикається з опором добре озброєних бойовиків, підтримка яким надається ззовні.
XS
SM
MD
LG